R e k l a m a

Polsat wyemitował „Interwencję” z Rzezawy. „Opór społeczny jest spory”

-

W piątek po południu na antenie Polsatu wyemitowano odcinek programu „Interwencja”, którego tematem jest planowana budowa w gminie Rzezawa „zakładu przetwarzającego opony i inne odpady na olej przemysłowy”. Spotkanie dziennikarzy z mieszkańcami relacjonowaliśmy we wtorek na łamach Bochnianin.pl.

Ekipa „Interwencji” przedstawiła w programie stanowiska konkretnych mieszkańców i rodzin, które boją się tego jakim uciążliwym sąsiedztwem będzie dla nich zakład znajdujący się zaledwie 400 metrów od zabudowań mieszkalnych.

W materiale zawarto także wypowiedź Ady Słodkowskiej-Łabuzek z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie (wszyscy czekają obecnie na to, jaka będzie opinia RDOŚ ws. budowy zakładu), która przyznała: – Dopóki postanowienia nie ma, to nie mogę powiedzieć, jakie ono będzie. Jest to trudna inwestycja. Opór społeczny jest spory. Ludzie obawiają się zanieczyszczeń powietrza, odoru, które utrudnia życie. Nie ma u nas przepisów prawnych, które normują stężenia, za granicą są takie przepisy.

W programie wybrzmiały pretensje mieszkańców do wójta, od którego domagają się oni zablokowania inwestycji.

Dziennikarze dwukrotnie próbowali porozmawiać z gospodarzem gminy. – W dniu spotkania mieszkańców z Interwencją, wójt pracował – jak nas poinformowano – w terenie. Jednak w godzinach pracy urzędu gminy nasza kamera zarejestrowała go, jak wchodzi do domu [pokazano nagranie sprzed domu wójta – przyp. red.]. Nie przyszedł też na spotkanie z ludźmi. Dzień później pracownicy urzędu nie potrafili nas poinformować, gdzie się znajduje – podkreślono w materiale.

Odcinek można zobaczyć on-line TUTAJ.


Nasza relacja z protestu mieszkańców przed budynkiem Urzędu Gminy Rzezawa:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia