R e k l a m a

Niepołomice. W marcu ogólnopolskie zawody w układaniu kostki Rubika

-

60 zawodników z całej Polski przyjedzie do Niepołomic, by zmierzyć się z układaniem kostki Rubika podczas pierwszych w historii zawodów World Cube Association zorganizowanych w Zamku Królewskim.

World Cube Association powstało w październiku 2004 z inicjatywy holenderskiego hobbysty kostek Rona van Bruchem oraz Amerykanina Tysona Mao. Speedcuberzy, uczestniczący w wielu wydarzeniach i mistrzostwach zauważyli potrzebę znormalizowania reguł zawodów w układaniu kostek Rubika na czas. Założenie WCA spowodowało, że wszyscy na całym świecie korzystają z tych samych zasad w układaniu kostki a tym samym mają możliwość obiektywnego porównania uzyskiwanych czasów.

Do Niepołomic przyjedzie 60 zawodników z całej Polski by zmagać się aż w dziewięciu konkurencjach: układanie kostki 3x3x3, 2x2x2, 4x4x4x, 5x5x5, układaniu kostki 3x3x3 jedną ręką, Clock, Megaminx, Pyraminx i Skewb.

Organizatorami niepołomickich zawodów są Karol Zakrzewski (WCA ID 2014ZAKRO1) oraz Łukasz Burliga (WCA ID2013BURL01) delegaci World Cube Association.


Szczegółowy program zawodów Castle Mania Niepołomice 2024. Zawody rozpoczynają się w sobotę 2 marca o godz.9.50 i potrwają do popołudnia w niedzielę. Zachęcamy do kibicowania i podglądania świata speedcuberów. Kto wie, może odnajdziecie w kostce swoją pasję?

Współorganizatorami zawodów są: Miasto Gmina Niepołomice, Zamek Królewski w Niepołomicach i Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia