R e k l a m a

Dlaczego kandydatem PiS do Senatu jest Włodzimierz Bernacki, a nie senator Cichoń? Znamy odpowiedź

-

W jesiennych wyborach parlamentarnych kandydatem PiS na senatora w naszym okręgu będzie szef tarnowskich struktur partyjnych, dotychczasowy poseł, Włodzimierz Bernacki. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość odstawiło na boczny tor swojego obecnego senatora Zbigniewa Cichonia? Powodem jest to, jak głosował on w kluczowych dla rządzących kwestiach.

Do sprawy odniósł się podczas wtorkowego briefingu prasowego w Bochni Włodzimierz Bernacki, informując dziennikarzy, że Zbigniew Cichoń (prawnik, adwokat, były członek Trybunału Stanu) nie otrzymał pozytywnej rekomendacji Komitetu Politycznego PiS.

Jest to związane z jego głosowaniami nad ustawami sądowymi. Chcę też za państwa pośrednictwem przekazać taką informację, że tutaj nie było takiego działania, które by polegało na jakichś tam rozgrywkach personalnych. Nie. Pan senator Cichoń w związku z tymi swoimi głosowaniami dotyczącymi całokształtu reform prawnych, sądowych, nie uzyskał pozytywnej rekomendacji nie u szefa okręgu, ale u szefostwa na Nowogrodzkiej. Dlatego ucinam tutaj wszelkie tego typu spekulacje – wyjaśnił Włodzimierz Bernacki.

Jednomandatowy okręg wyborczy do Senatu, który obecnie jeszcze reprezentuje Zbigniew Cichoń, a od jesieni najpewniej Włodzimierz Bernacki, obejmuje powiaty bocheński, brzeski i wielicki. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc