R e k l a m a

Brzesko. Grzybiarz znalazł niewybuch z II wojny światowej

-

W poniedziałek (19.08) w godzinach rannych policjanci z Brzeska zostali poinformowani o znalezieniu  w kompleksie leśnym w miejscowości Wola Dębińska pocisku z czasów II wojny światowej.

Niewybuch został znaleziony przez mieszkańca pobliskiej miejscowości, który wybrał się do lasu na grzyby.

W tym kompleksie leśnym już wcześniej wielokrotnie pomimo upływu kilkudziesięciu lat od zakończenia II wojny światowej odnajdywano niebezpieczne „pamiątki” z jej okresu.

Na miejsce zostali wysłani policjanci specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Zabezpieczyli oni miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów, którzy we wtorek (20.08) przetransportowali pocisk na poligon, po to, aby go zneutralizować.

Policja przypomina!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc