R e k l a m a

Makulatura na misje. Zebrano ponad 23 tony papieru i tektury – ZDJĘCIA

-

W sobotę zbiórką makulatury przy kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni rozpoczęto 11. rok akcji „Makulatura na misje”. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Udało się zebrać 23 420 kg zużytego papieru i tektury. Ponadto osiem osób przekazało ofiary pieniężne. W sumie na ukończenie i wyposażenie następnych sal lekcyjnych w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie przekazano 7 153,40 zł.

Do pomocy przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach włączyła się młodzieżowa drużyna OSP Kolanów pod kierunkiem prezesa Grzegorza Fary. Równie ofiarnie jak młodzież pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. Wszystkim składamy gorące wyrazy wdzięczności, a zwłaszcza młodzieży za piękną postawę – relacjonuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Tradycyjnie do akcji „Makulatura na misje” oprócz bardzo licznych osób indywidualnych włączyły się przedszkola, szkoły i różne instytucje. I tym razem nie zawiodły: Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie k/ Wieliczki, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kobylu, Zespół Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w Niepołomicach, Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie, Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Mniszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku.

Do akcji włączyły się również: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni, Apteka Remedium w Bochni.

Dzięki sobotniej i kolejnym zbiórkom oraz ludziom o otwartym sercu Siostry Pasjonistki będą mogły przyjąć następne dzieci do szkoły. Na przyjęcie do szkoły czeka jeszcze dużo dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień. Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury s. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie i odprawianych mszach świętych w intencji wszystkich wspomagających dzieło budowy Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie – mówi Maria Ślusarz.

Ofiary na budowę Centrum można też przekazywać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc