R e k l a m a

Gmina Bochnia. Nowy wóz i quad dla OSP Pogwizdów – ZDJĘCIA

-

Jednostka OSP Pogwizdów została doposażona w średni samochód ratowniczo-gaśniczy MERCEDES ATEGO, zyskała też pojazd typu QUAD. W miniony weekend zorganizowano uroczyste „powitanie” nowego sprzętu w jednostce. – Cieszymy się, że potencjał bojowy Gminy Bochnia rośnie w siłę! – stwierdził wójt Marek Bzdek. Wydarzenie było też okazją do wręczenia medali za zasługi dla pożarnictwa.

Samochód ratowniczo-gaśniczy MERCEDES ATEGO posiada silnik wysokoprężny o pojemności 6374,00 cm³ i zapłon samoczynny, moc 180 kW, układ napędowy 4×4 z reduktorem i blokadą tylnego mostu. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 2500 dm³ i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 100 dm³. Wyposażony jest również w autopompę o wydajności 1600 l/min napędzaną ze skrzyni biegów pojazdu, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, wyciągarkę elektryczną o uciągu 8000 kg oraz hak holowniczy.

Samochodem może przemieszczać się 6 osób. W samochodzie będzie przewożony sprzęt niezbędny do działań OSP, będący na wyposażeniu OSP. Koszt zakupu samochodu to 300 tys. złotych.

OSP Pogwizdów ma już także pojazd typu QUAD firmy AODES PATHCROSS 1000 MAX TROPHY PRO. Pojazd posiada silnik benzynowy o pojemności 976 cm³ i mocy 87 KM z napędem 4×4. ​Pojazd wyposażony jest również w wyciągarkę elektryczną, hak holowniczy oraz pług do odśnieżania. ​Koszt zakupu Quada z wyposażeniem to: 55 700,00 zł.

Na zakup sprzętu dla OSP Pogwizdów Gmina Bochnia pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości w kwocie 170 tys. złotych.

W minioną niedzielę druhowie z Pogwizdowa w towarzystwie mieszkańców oraz kolegów i koleżanek z ościennych jednostek OSP przywitali nowe pojazdy. Obecni podczas wydarzenia księża z miejscowej parafii ks. Józef Potoniec – proboszcz parafii oraz ks. Tomasz Gomulec dokonali poświęcenia obu pojazdów.

Podczas uroczystości wręczono również medale za zasługi dla pożarnictwa, które otrzymali:

  • druhna Ewelina Makowska – Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
  • druhna Renata Kowalczyk – Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
  • druh Krzysztof Obrał – Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

W tym dniu członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Pogwizdów złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni w poczet MDP w Gminie Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia