R e k l a m a

Wójt Marek Bzdek reaguje: „Jestem oburzony i zniesmaczony faktem, że Pan Truś ponownie przekazał nieprawdę”

-

Wójt gminy Bochnia Marek Bzdek zareagował na wczorajszą konferencję prasową Jana Trusia. W oświadczeniu opublikowanym dziś w mediach społecznościowych samorządowiec wytyka kontrkandydatowi, że ten „ponownie przekazał nieprawdę” i wytyka mu kolejne nieścisłości. – Rozumiem, że trwa kampania wyborcza, ale winna ona opierać się na PRAWDZIE – podkreślił Marek Bzdek.

Wójt zwraca uwagę, że w czynionych porównaniach zarobków władz gminy Bochnia z „zarządami” w innych gminach, Jan Truś zestawia ze sobą dane z różnych lat (2021 i 2022 rok) – co Marek Bzdek najwyraźniej sprawdził, bo np. wykazuje, że na BIP-ach wymienianych gmin niektórych oświadczeń nie ma.

Gospodarz gminy podkreśla, że ma to duże znaczenie, bo z końcem 2021 r. doszło przecież do zmiany przepisów, na podstawie których wzrastały wynagrodzenia we wszystkich samorządach. – Dlatego też porównywanie zarobków z roku 2022 do zarobków z 2021 jest całkowicie nieadekwatne – zaznacza.

– Wzywam Pana Jana Trusia do zaprzestania rozpowszechniania informacji nieprawdziwych i wprowadzania wyborców w błąd! Rozumiem, że trwa kampania wyborcza, ale winna ona opierać się na PRAWDZIE – apeluje Marek Bzdek.


Pełna treść oświadczenia wójta Marka Bzdeka

„W dniu wczorajszym odbyła się kolejna konferencja prasowa mojego kontrkandydata. Jej celem miało być odniesienie się do prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie nieprawdy o zarobkach kadry zarządzającej w Gminie Bochnia. Jak zapowiadał kontrkandydat, miał przedstawić nieznane dotąd fakty. Podczas konferencji Jan Truś stwierdził, że czuje się skrzywdzony wyrokiem sądu.

Ja zaś jestem oburzony i zniesmaczony faktem, że Pan Truś ponownie przekazał nieprawdę i wprowadził Państwa w błąd.

Po pierwsze podczas konferencji porównał zarobki w Gminie Bochnia do zarobków w Gminie Miechów powołując się ponownie na oświadczenia majątkowe umieszczone na BIP. Należy jednak podkreślić, że na BIP Gminy Miechów BRAK jest oświadczeń majątkowych za rok 2022 zastępcy burmistrza, skarbnika i sekretarza! Kwota podana podczas konferencji odpowiada sumie kwot z oświadczeń majątkowych burmistrza za 2022 r. oraz jego zastępcy, skarbnika i sekretarza ZA ROK 2021! Oznacza to, że Jan Truś ponownie wprowadził Państwa w błąd porównując zarobki w Gminie Bochnia z 2022r. do zarobków Gminy Miechów w większości za 2021r.

Podobnie w przypadku Gminy Zielonki, wziął pod uwagę oświadczenie majątkowe zastępcy wójta za 2021 r. gdyż oświadczenia za 2022 r. NIE MA na BIP tego Urzędu.

Trzeba przypomnieć, że z końcem 2021 r. doszło do zmiany przepisów na podstawie których wzrastały wynagrodzenia w samorządach. Dlatego też porównywanie zarobków z roku 2022 do zarobków z 2021 jest całkowicie nieadekwatne.

Po drugie, nieprawdziwa jest informacja o obowiązku złożenia oświadczenia majątkowego przez zastępcę wójta do 29 lutego br., gdyż obowiązek ten dotyczy jedynie wójta i radnych.

Dlatego też wzywam Pana Jana Trusia do zaprzestania rozpowszechniania informacji nieprawdziwych i wprowadzania wyborców w błąd!

Szanowni Państwo, rozumiem, że trwa kampania wyborcza, ale winna ona opierać się na PRAWDZIE. Niech okres zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy będzie okazją do zadumy i refleksji, że prawda zawsze zwycięży.”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc