R e k l a m a

Bochnia. Briefing Filipa Pacha nt. konieczności powstania Ulicy Śródmiejskiej i Drogi nad Rabą – WIDEO

-

– Ponieważ większość komitetów wyborczych powiela te same pomysły, chcielibyśmy przedstawić to, co nas wyróżnia od innych. My nie unikamy tematu tabu: budowy ulicy Śródmiejskiej oraz tzw. Drogi nad Rabą – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego Filip Pach, kandydat na burmistrza Bochni.

Jak podkreślił, oba projekty „w znaczącym stopniu by zminimalizowały i odciążyły ruch kołowy w mieście”: – Przede wszystkim na ul. Kazimierza Wielkiego i w Rynku, a także na ul. Proszowskiej.

Idea ulicy Śródmiejskiej nie jest nowa – przedstawiciele komitetu mieli dziś ze sobą plany tej drogi skopiowane z archiwów urzędu miasta, sprzed blisko 20 lat. – Łączyłaby ul. Fischera ze skrzyżowaniem ulic Gipsowej i Kazimierza Wielkiego, biegłaby wzdłuż Babicy, powstałby jako ciąg pieszo-jezdny, ze ścieżką rowerową. Dodatkową jej funkcją byłoby powstanie około 150 miejsc parkingowych – przypomniał Filip Pach.

Drugim przywołanym dziś projektem była kwestia budowy tzw. „drogi nad Rabą”. – Łączyłaby „starą” strefę przemysłową przy ul. Partyzantów, z ulicą Proszowską, biegnąc wzdłuż rzeki Raby.

Podczas spotkania z dziennikarzami Filip Pach odniósł się również do planów powstania wielofunkcyjnego budynku na os. Niepodległości: – Jako komitet sprzeciwiamy się ze względów oczywistych połączeniu funkcji przedszkola i świetlicy senioralnej z przychodnią lekarską. Jesteśmy za wybudowaniem dwóch przedszkoli, na os. Niepodległości oraz na os. Jana, jednak chcielibyśmy, żeby one były połączone z oddziałami żłobkowymi.

– Na marginesie powiem, że w przypadku os. Niepodległości, przedszkole które w tej chwili obecny samorząd próbuje realizować, podobnie jak większość mieszkańców, jesteśmy tego zdania, że przed rozpoczęciem budowy musi być zapewniony odrębny, odpowiedni dojazd do placu budowy. Ta droga może w przyszłości służyć jako dojazdowa do tego obiektu – zaznaczył Filip Pach.

Kandydat dodał również, że pod budynkiem mógłby powstać podziemny, wielostanowiskowy garaż dla mieszkańców.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia