R e k l a m a

Akcja krwiodawstwa w brzeskiej komendzie. 24 osoby oddały prawie 11 litrów krwi – ZDJĘCIA

-

W środę na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku odbyła się akcja oddawania krwi zorganizowana przez działający przy jednostce Klub Honorowych Dawców Krwi. Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, ale również innych służb oraz mieszkańców Brzeska i okolic.

Bezcenny dar, jakim jest krew ciągle jest niezbędny, o czym świadczą bezustanne apele kierowane do dawców przez Polski Czerwony Krzyż, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, czy poszczególne szpitale.

Chętnych zgłosiło się 31 osób, 24 z nich mogło wziąć udział w zbiórce krwi. Łącznie „upuścili” 10 800 ml. – Wśród dzielących się życiodajnym darem nie zabrakło policjantów i pracowników brzeskiej jednostki, którzy chętnie i systematycznie oddają krew kierując się sercem i chęcią niesienia pomocy. Niezwykle miło było gościć mieszkańców Brzeska i okolic, którzy czynnie włączyli się w organizowane przedsięwzięcie. Akcja od lat wspierana jest przez lokalnych przedsiębiorców, którym nie jest obca pomoc potrzebującym. Dziękujemy serdecznie za posiłki, słodki poczęstunek i gadżety firmom: AP STONE Kamieniarstwo, Gospodarstwo Rolne Kowal, NITUS, BrunoPCV – przekazał Klub HDK Brzesko.

Kolejną akcję zaplanowano na 10 czerwca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia