R e k l a m a

W sobotę Wielkie Sąsiedzkie Sprzątanie Bocheńszczyzny

-

Zależy ci na estetyce swojego otoczenia? Masz dość śmieci na chodnikach, skwerach, rowach i wszędzie tam gdzie nie powinno ich być? Starostwo Powiatowe w Bochni zachęca do udziału w Wielkim Sąsiedzkim Sprzątaniu Bocheńszczyzny.

Okres wzrastającej aktywności na świeżym powietrzu niesie niestety ze sobą problem odpadów, które pojawiają się wszędzie. Chcąc temu zaradzić zachęcamy do społecznej mobilizacji i wspólnego sprzątania! Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym – zachęca Adam Korta, starosta bocheński.

Myślisz, że śmieci to nie twój problem? Śmieci to problem dotyczący każdego z nas! Tych którzy zaśmiecają, bo działają nieodpowiedzialnie i bezmyślnie oraz tych, którzy są obserwatorami wzrastającej masy porzuconych odpadów.

Pamiętajmy, że śmieci powinny być składowane w miejscach do tego przeznaczonych, a wyrzucanie ich w miejscach niedozwolonych wpływa na estetykę naszego regionu oraz powoduje zanieczyszczenie powietrza i skażenia gleby.

Co trzeba zrobić? – Zbierz grupę sąsiadów złożoną z min. 5 osób i wybierz teren, który chcecie posprzątać. Zgłoś chęć udziału, a my zapewnimy worki, rękawiczki oraz wywóz zebranych odpadów – tłumaczą urzędnicy bocheńskiego starostwa.

Zgłoszenia można przesyłać na e-mail: [email protected] lub pod numerem telefonu 14 615 37 53 do 11 kwietnia 2024 r.

Głównym sponsorem akcji jest firma: Ekombud sp. z o.o.

Działania organizowane przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia