R e k l a m a

Gmina Rzezawa. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Krzeczowie podpisana – WIZUALIZACJE

-

Gmina Rzezawa przystępuje do kolejnej dużej inwestycji. Koło szkoły podstawowej w Krzeczowie powstanie nowoczesna sala gimnastyczna na miarę XXI wieku. Będzie to już trzeci – po Okulicach i Jodłówce – obiekt sportowy tego typu wybudowany na terenie gminy w ostatnich latach.

Na parterze budynku przewidziano obszerną salę do ćwiczeń z boiskiem wielofunkcyjnym, w pełni przystosowanym do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Będą się tam mieścić także szatnie, pokój trenera, magazyny sprzętu sportowego i kotłownia. Na piętrze zlokalizowane zostaną natomiast trybuny, sala do gimnastyki korekcyjnej, pomieszczenie do aerobiku oraz toalety. Powierzchnia użytkowa całego obiektu będzie wynosić ponad 680 m2.

– Krzeczów zaraz po Rzezawie to druga pod względem liczby mieszkańców miejscowość naszej gminy. W ostatnich latach przeznaczyliśmy duże środki finansowe na jej rozwój. Dzięki temu powstało tam wiele niezwykle istotnych inwestycji. Wśród nich była modernizacja kilku ważnych dróg, rozbudowa sieci wodociągowej, czy budowa obiektów rekreacyjnych służących do zabawy i wypoczynku – wylicza wójt Mariusz Palej.

– To wszystko przyczyniło się do poprawy komfortu i jakości życia mieszkańców. Przed nami teraz jednak kolejne niezwykle ważne zadanie, jakim jest budowa nowoczesnej hali sportowej. Lokalna społeczność na jej powstanie czekała z niecierpliwością wiele lat. Nic w tym dziwnego, ponieważ warunki w szkole, gdzie obecnie odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego, delikatnie mówiąc, nie należą do najlepszych. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że możemy przystąpić do realizacji tej inwestycji. Jestem przekonany, że będzie ona dobrze służyć dzieciom ze szkoły w Krzeczowie oraz wszystkim pozostałym mieszkańcom – podkreśla gospodarz gminy Rzezawa.

Inwestycja w Krzeczowie oprócz budowy sali gimnastycznej zakłada także wykonanie specjalnej przewiązki, która połączy ją z budynkiem szkoły. Dzięki temu oba obiekty zyskają jedno wspólne wejście. W ramach zadania wykonanych zostanie ponadto 16 miejsc postojowych, z których 4 będzie przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Pierwszy etap budowy nowoczesnej sali gimnastycznej w Krzeczowie będzie kosztował około 1 mln 270 tys. zł (stan surowy otwarty). Zadanie ma zostać zrealizowane do końca czerwca przyszłego roku. Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej umowę z wykonawcą tej inwestycji podpisał 29 sierpnia br.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc