R e k l a m a

Wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

-

W dniach od 20 do 26 kwietnia zostanie przeprowadzona wiosenna akcja ochronnego szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie.

Zalecenia:

  • prosimy nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki;
  • przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej;
  • każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii;
  • w okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

Służby apelują do wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się powyższych zaleceń, a rodziców i opiekunów o przekazanie stosownych informacji dzieciom.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia