R e k l a m a

Jubileusz 75-lecia CKZiU w Łapanowie – ZDJĘCIA

-

W sobotę 13 kwietnia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie obchodziło 75-lecie istnienia. Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów, pracowników, absolwentów oraz partnerów szkoły.

Podczas mszy świętej celebrowanej przez ks. kanonika Marka Skopa w kościele pw. Redemptor Hominis uczczono pamięć jubileuszu, a następnie złożono wiązankę przed pomnikiem katyńskim na placu przykościelnym.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęło wprowadzenie trzech pocztów sztandarowych, symbolizujących kontynuację tradycji i dorobku obu szkół, które połączyły się tworząc Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W trakcie uroczystości głos zabrali liczni goście, którzy m.in. podkreślili rolę szkoły w życiu społeczności lokalnej oraz jej wkład w edukację i wychowanie młodzieży. Przemówieniom towarzyszyły emocje, zwłaszcza kiedy jeden z najstarszych absolwentów – Henryk Czech – wyraził swoje uczucia wobec szkoły.

Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich, którzy przez lata pracy i zaangażowania przyczynili się do rozwoju placówki. Szczególne wyrazy uznania kierowano do emerytowanych i byłych dyrektorów oraz całego grona pedagogicznego. W ramach uroczystości przygotowano również ekspozycję kronik, zdjęć i dokumentów, umożliwiając gościom podróż sentymentalną w przeszłość szkoły.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał jubileuszową pamiątkę – okazjonalny breloczek z logo szkoły, jako wyraz wdzięczności za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie w rozwój placówki. Jubileuszowa uroczystość stanowiła nie tylko okazję do świętowania minionych 75 lat, ale także moment refleksji nad przyszłością i kontynuacją misji edukacyjnej szkoły.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia