R e k l a m a

Kopalnia Soli Bochnia chce powrotu działalności leczniczej i sanatoryjnej

-

Jednym z priorytetów Krzysztofa Zięby, nowego prezesa Kopalni Soli Bochnia, jest powrót do działalności leczniczej. Kopalnia zamierza starać się o uzyskanie statusu tzw. podziemnego sanatorium.

W przeszłości działalność lecznicza prowadzona była przez prywatną spółkę Uzdrowisko. Teraz powrotu do tych świadczeń chce państwowa spółka Kopalnia Soli Bochnia.

W rozmowie z Bochnianin.pl prezes Krzysztof Zięba przyznał, że z badań ankietowych wynika, że bocheńska kopalnia kojarzona jest m.in. ze swojej działalności leczniczej i sanatoryjnej, mimo iż obecnie nie świadczy się takich usług.

To, czego mi brakuje w ofercie kopalni, to (…) działalność związana z rehabilitacją oddechowo-ruchową, która została przerwana w 2017 r. Turnusy rehabilitacyjne organizowane przez spółkę Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, współfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia cieszyły się dużą popularnością. Marketingowo to strzał w dziesiątkę, bo osoby uczestniczące w tych turnusach to ludzie z całej Polski. Pozwalało to identyfikować bocheńską kopalnię, jako tę, w której oprócz atrakcji, historii, szuka się zdrowia – zwrócił uwagę Krzysztof Zięba, prezes zarządu Kopalni Soli Bochnia.

Podczas mojego przesłuchania konkursowego przed radą nadzorczą przedstawiłem taki właśnie wstępny projekt, aby wznowić działalność, o której teraz mówię. Planuję stworzyć odpowiedni aneks w części komory Ważyn, gdzie takie zajęcia byłyby na dole prowadzone. Warunek, aby ten pomysł zakończył się sukcesem jest taki, że hotel Sutoris i restauracja Grota muszą wznowić działalność. Myślę, że jak stworzymy odpowiednie warunki na dole kopalni i skonkretyzujemy naszą ofertę to szybko znajdziemy osoby chętne do współpracy – powiedział Krzysztof Zięba.

Czytaj również:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia