R e k l a m a

Bochnia. „Pierwszy dzwonek” w szkołach podstawowych – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. W miejskich szkołach podstawowych w Bochni będzie uczyło się około 2762 uczniów i uczennic, w tym około 332 „pierwszaków”. Natomiast wychowaniem przedszkolnym w miejskich przedszkolach objętych zostanie 803 dzieci, a w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych 282 dzieci.

W dwóch akademiach wzięli udział zastępcy burmistrza Bochni: Gustaw Korta i Robert Cerazy.

Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński skierował do dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz rodziców okolicznościowy list:

„Jestem przekonany, że czas odpoczynku, poznawania nowych miejsc, ludzi i niezapomnianych wrażeń z wakacji, napełnił całą szkolną społeczność energią na rozpoczynający się właśnie czas nauki i pracy, na nowy rok szkolny.

Wiem też, że Wasze doświadczenie i wiedza zdobyte podczas wypoczynku, pomogą Wam z pewnością w osiąganiu coraz lepszych wyników – uczniom w nauce i nauczycielom w rozwoju nauczania. Był to także czas odpoczynku dla rodziców, którzy mogli w końcu przebywać ze swoimi pociechami dłużej, swobodnie z nimi porozmawiać, pobawić się i przeżywać wspólne wrażenia.
W tym pierwszym dniu roku szkolnego pragnę wszystkim życzyć samych sukcesów i tych osobistych i tych wspólnych.

Wam drodzy nauczyciele życzę, stabilnego rozwoju i awansu zawodowego, głów pełnych niekonwencjonalnych pomysłów i – tak prozaicznie – zapewnienia Wam w końcu odpowiedniego dla wykonywanej pracy wynagrodzenia.

Wam drodzy uczniowie życzę, wygrywania wszystkich konkursów i olimpiad, ale też zawodów sportowych i osiągnięć na imprezach kulturalnych. No i żeby nauka przychodziła Wam z łatwością i była dla Was przyjemnością, a nie trudnym obowiązkiem.

Wam drodzy rodzice życzę, tylko pozytywnych wiadomości o postępach w nauce Waszych pociech, jak najwięcej czasu, który będziecie mogli im właśnie poświęcić i dobrego kontaktu z dzieckiem.

W sposób szczególny chciałbym powitać pierwszy rocznik w szkole podstawowej, naszych najmłodszych uczniów. Zapewniam Was, że szkoła to świetne miejsce, a z takimi nauczycielami i mądrymi, fajnymi starszymi koleżankami i kolegami, będziecie tu bardzo miło spędzać czas a jednocześnie dowiecie się bardzo wielu ciekawych i potrzebnych w życiu rzeczy.

Jeszcze raz w tym nowym, rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym życzę wszystkim z Państwa i uczniom wielu sukcesów, samych pozytywnych wrażeń i dalszej, dobrej współpracy szeroko rozumianej szkolnej społeczności, uwieńczonych pomysłami i inicjatywami służącymi rozwojowi naszych uczniów, którzy niedługo będą stanowić o przyszłości naszej Ojczyzny”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc