R e k l a m a

Makulatura na misje. Ponad 12 ton papieru i tektury w sobotniej zbiórce – ZDJĘCIA

-

W sobotę przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Zainteresowanie akcją było duże. Zebrano 12 330 kg zużytego papieru i tektury. Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. W sumie na wyposażenie następnych sal przedszkolnych przekazano 5 334 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowało pięcioro tutejszych parafian, za co składamy im gorące wyrazy wdzięczności – relacjonuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Tradycyjnie do akcji „Makulatura na misje” oprócz bardzo licznych osób indywidualnych włączyły się przedszkola, szkoły i różne instytucje. I tym razem nie zawiodły: Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepubliczne Przedszkole w Bochni, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Biesiadkach, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni, Filia Gminnej Biblioteki w Siedlcu. Do akcji włączyły się również: Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni, Bogdan Burski „ARTDIG” w Bochni, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kołdras w Bochni, Gospoda nad Rabą Agata Kołdras, PROMO – SPORT w Bochni, Usługi Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Jacek Tyrka, Brzeska Pracownia Cukiernicza Jacek i Edyta Glonek, FPHU BILIT Jerzy Dymura w Starym Wiśniczu, Monika Stypa „MONIS” Dystrybucja Sprzedaż Detaliczna i Hurtowa Zniczy w Bochni, Cukiernia Broszkiewicz w Bochni.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do bocheńskich sklepów, instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”. Dzięki sobotniej zbiórce oraz ludziom o otwartym sercu Siostry Pasjonistki będą mogły przyjąć następne dzieci do przedszkola. Na przyjęcie do przedszkola czeka jeszcze dużo dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień. Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury s. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie i odprawianych mszach świętych w intencji wszystkich wspomagających dzieło budowy Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie – mówi Maria Ślusarz.

Można również przekazywać ofiary na budowę Centrum na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc