R e k l a m a

2000 złotych mandatu i 14 punktów karnych za prędkość

-

105 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h to zdecydowanie zbyt duża prędkość. Złamanie przepisów ruchu drogowego w obszarze zabudowanym wiązało się dla kierującego audi 23-latka z wysokim mandatem, punktami karnymi oraz z zatrzymaniem mu prawa jazdy na 3 miesiące.

W środę (12 czerwca br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni pełnili służbę w miejscowości Grabie (gmina Łapanów). W ramach wykroczeń zgłoszonych przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali prędkość kierujących pojazdami w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Tuż przed godziną 14, wykonany przez nich pomiar wskazał prędkość osobowego audi – 105 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 65 km/h kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli drogowej. 23-latek z powiatu limanowskiego był trzeźwy.

W związku z tym, że pomiar został wykonany w obszarze zabudowanym, funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc