R e k l a m a

Niepołomice. Prawie tysiąc biegaczy W Pogoni Za Żubrem! – ZDJĘCIA

-

Niemal tysiąc biegaczy stawiło się na starcie XVI Biegu W pogoni za żubrem, który odbył się w Niepołomicach w niedzielę 30 czerwca. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły na dwóch dystansach: 8 km i 15 km.

Nim jednak wystartowali dorośli, do zmagań stanęli najmłodsi. Biegi dla dzieci odbyły się tradycyjnie na Niepołomickich Błoniach. Najmłodsi zmierzyli się na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Najliczniejszą grupą okazały się maluchy do 6. roku życia, które pokonały 50 metrów, często w towarzystwie rodziców.

Punktualnie o godzinie 12.00 spod Zamku Królewskiego wyruszyli uczestnicy głównego biegu. Choć pogoda nie rozpieszczała i dawała się we znaki wysoka temperatura, biegacze nie zrażali się upałem i z determinacją pokonywali kolejne kilometry. Zawodnicy najpierw pokonali ulice centrum miasta, a następnie udali się do Puszczy Niepołomickiej, gdzie mogli poczuć nieco ochłody na leśnych ścieżkach. Meta biegu znajdowała się w tym samym miejscu co start – przy Zamku Królewskim.

Na trasie biegaczom kibicowali mieszkańcy Niepołomic, którzy zagrzewali ich do wysiłku na ostatnich metrach. Ulgę w upale przynosiły również kurtyny wodne rozstawione w kilku miejscach.

Pierwszy na mecie biegu na 8 km zameldował się Michał Martyka z Borzęcina, pokonując trasę w czasie 28 minut. Z kolei na dystansie 15 km triumfował Szymon Jakubiec z Krakowa, osiągając czas 55 minut.

Wśród mieszkanek gminy Niepołomice na dystansie 15 km najlepsza okazała się Gabriela Stachowiak, a wśród mężczyzn – Cezary Czapczyński. Na 8 km wśród mieszkanek gminy zwyciężyła Agnieszka Rusiecka, a wśród mężczyzn – Janusz Bilski.

Każdy biegacz na mecie otrzymał pamiątkowy medal, napoje i owoce. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody podczas uroczystej dekoracji w parku miejskim. Zwycięzców uhonorowali Starosta Wielicki Roman Ptak oraz Zastępca Burmistrza Niepołomic Anna Topór, która podziękowała wszystkim za udział w biegu, doceniła ich wytrwałość i zaprosiła do udziału w kolejnych edycjach imprezy.


Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej https://biegwpogonizazubrem.pl/.

XVI Bieg W pogoni za żubrem to kolejne udane wydarzenie sportowe w Niepołomicach. Bieg cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób z innych miejscowości. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku.

Wydarzenie dofinansowane przez Gminę Niepołomice

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc