Niepołomice są jednym z 4 miast gospodarzy 10 jubileuszowych Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Od wtorku do czwartku zaplanowano barwne i atrakcyjne wydarzenia, wśród których jest m.in. parada ulicami Niepołomic oraz otwarta potańcówka.
16 lipca (wtorek) – o godz. 19.00 zapraszamy do Amfiteatru przed Piekarnią Sztuki na koncert z udziałem kapel z Meksyku i Hawajów.
17 lipca (środa) – również o godz. 19.00 przed Piekarnią Sztuki wystąpią kapele z Kenii, Turcji oraz z Korei Południowej.
18 lipca (czwartek) zapraszamy do wzięcia udziału w paradzie zespołów folklorystycznych m.in. z Gruzji, Tajlandii i Nepalu, która startując o 15.00 przed Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa przejdzie ulicami Niepołomic.
Od 16.00 na scenie festiwalowej podziwiać będzie można programy zaproszonych gości, najlepszych na świecie zespołów zweryfikowanych przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Będą z nami tancerze z USA/Hawajów, Gruzji, Irlandii, Turcji, Tajlandii i Korei Południowej. W tym egzotycznym gronie nie zabraknie również gospodarzy – Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie!
19 lipca o 19.00 przed Piekarnią Sztuki odbędzie się otwarta potańcówka z zespołem Hajda Banda/ Гайда Банда. Białorusko-polska grupa wykonuje tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. W składzie zespołu usłyszymy akustyczne, regionalne instrumenty: skrzypce, harmonię trzyrzędową, cymbały i bęben obręczowy. Jedyny na świecie „podlaski bigband” swoje inspiracje czerpie od takich twórców jak m.in. Wiera Grygoruk, Edmund Brożek, Stanisław V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów „Żemerwa”.
Animacje i warsztaty w tym czasie poprowadzą Mario i Blanka z zespołu Woda na Młyn.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.