MOSiR Bochnia z II miejscem na Interamnia World Cup w Teramo

-

Drużyny MOSiR Bochnia wystąpiły w 51 Turniej Interamnia World CUP w Teramo, Włochy w dniach 8-14 lipca 2024 r.

Najmłodsi wystąpili w kategorii U12 i rozegrali 7 spotkań, z których 6 rozstrzygnęli na swoją korzyść, a jedno przegrali z drużyną z Tajwanu. Okazało się później, że ten sam przeciwnik był naszym rywalem w wielkim finale rozgrywanym na Campo Uno (centralnej części starówki Teramo). Niestety scenariusz z fazy grupowej powtórzył się w finale i ostatecznie drużyna zajęła II miejsce, co należy postrzegać jako duży sukces naszej wspaniałej młodej dziewiątki.

Skład drużyny medalistów: Wojciech Nizioł, Jakub Madej, Szymon Stabrawa, Szymon Misiek, Jan Piech, Karol Żurek, Wojciech Gawłowicz, Krzysztof Rębilas i Jakub Łowczowski.

Starsi chłopcy wystąpili w kategorii U14 (pomimo że wszyscy są 13-latkami). Rozegrali w swojej kategorii 7 spotkań, z których 3 wygrali, a 4 przegrali, w tym jedno ze zwycięzcą turnieju. Była to również drużyna z Tajwanu.

Oprócz emocji związanych z turniejem młodzi bocheńscy mieli okazje cieszyć się z atrakcji Parku Wodnego Onda Blue oraz wypoczywać i cieszyć się z uroków plaży i morza adriatyckiego w Gulia Nova.

Trener drużyny Marcin Bożek nakreślił dalsze przygotowania do kolejnego sezonu rozgrywek: „Kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu będą treningi rozpoczynające się 12 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Następnie młodzi szczypiorniści wyjada na obóz sportowy do Rytra w dniach 22-29 sierpnia. Po powrocie z Rytra drużyna będzie uczestniczyć w Turnieju rozgrywanym w Zabrzu- Silesia CUP”.