BSF rozbił Legię Warszawa. Bohaterem meczu bramkarz Victor Sääf – ZDJĘCIA

Futsal Ekstraklasa

-

W niedzielnym meczu Futsal Ekstraklasy drużyna BSF ABJ Powiat Bochnia wysoko pokonała na własnym parkiecie Legię Warszawa aż 8:2 (1:0). Bohaterem spotkania znów był bramkarz Victor Saaf.

Przed tygodniem grający na wyjeździe BSF, mimo osłabienia brakiem trzech podstawowych zawodników (nie wystąpili Cabalceta, Almeida i Budzyn), zremisował na trudnym terenie w Lesznie 0:0. Było to dużą zasługą m.in. chwalonego w pomeczowych relacjach bramkarza Victora Sääfa.

Dziś, w pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością, Szwed znów pokazał swoją klasę. Był mocnym filarem defensywy, interweniował pewnie i zdecydowanie, mało tego – zdobył dwa gole! Po strzelonych bramkach biegał wzdłuż trybun ciesząc się razem z kibicami i wydaje się, że Sääf, który wzmocnił zespół w przerwie letniej i po raz pierwszy wystąpił w meczu o punkty przed publicznością w Bochni, szybko zaskarbił sobie sympatię trybun.

Ale nim w hali zapanowała euforia, w pierwszej połowie miejscowi raczej nie mogli być pewni swego. Co prawda szybko zdobyty gol pozwolił im na nieco więcej spokoju w grze, ale w miarę upływu czasu to ekipa z Warszawy zdobywała coraz większą optyczną przewagę.

To zmieniło się krótko po przerwie. W dwie minuty BSF strzelił aż trzy gole (świetne dwa trafienia Wojciecha Przybyła oraz jedno Minora Cabalcety), rzucając gości na deski. Legia chcąc ratować wynik coraz bardziej się otwierała, często grając z wycofanym bramkarzem. Gospodarze skrupulatnie to wykorzystali, kilkukrotnie trafiając do pustej bramki.

BSF ABJ Powiat Bochnia – Legia Warszawa 8:2 (1:0)

1:0 – Adam Wędzony 3′