Nokaut w IV kwarcie! Wysokie zwycięstwo bochnianek na inaugurację rozgrywek 1. ligi

-

W pierwszym meczu tegorocznego sezonu zespół Contimax MOSiR Bochnia pokonał w sobotę na wyjeździe Lidera Swarzędz różnicą 21 punktów.

Mecz był w miarę wyrównany przez trzy kwarty, choć przez większość tego okresu bochnianki pozostawały na prowadzeniu. Na ostatnią część gry wychodziły na parkiet z przewagą 3 punktów, ale w kolejnych 10 minutach dosłownie znokautowały rywalki, wygrywając ostatnią kwartę aż 20:2 (!).

Najwięcej punktów dla Bochni rzuciła Marta Wdowiuk (25), która dołożyła do tego także 10 zbiórek. Świetnie zagrała też Anna Krawiec, która zdobyła 22 punkty i zanotowała 15 zbiórek oraz 5 asyst, nie zawiodła nowa rozgrywająca Paulina Majda, która oprócz 11 punktów zapisała do protokołu 7 asyst.

Lider Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia 56:77 (17:21, 25:21, 12:15, 2:20)

Punkty dla Swarzędza: Wojdalska 12, Błaszczak 12 Ratajczak 10, Urbaniak 10, Szuba 5, Rogulska 4, Siwińska 3, Mierzejewska 0, Stachowiak 0, Olejnik 0, Flaszak DNP.

Punkty dla Bochni: Wdowiuk 25, Krawiec 22, Majda 11, Duchnowska 7, Więcek 5, Zuchora 4, Zajączkowska 3, Rak 0, Gołas 0, Zając 0, Kocaj 0, Węglarz 0.