Sukcesy wiśnickich lekkoatletów na Mistrzostwach Małopolski i Polski

-

Trzy medale na mistrzostwach Małopolski plus jeszcze jeden krążek na mistrzostwach Polski – to dorobek z ostatnich tygodni młodych lekkoatletów z klubu WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz.

Podczas mistrzostw Małopolski w lekkiej atletyce, odbywających się tydzień temu na stadionie WKS-u Wawel Kraków, zawodnicy z Wiśnicza zdobyli trzy medale: Izabela Stach została mistrzynią na dystansie 1000 m chodu sportowego (U14), Lena Folmer zdobyła srebro w biegu na 1000 m (U14), a debiutująca na zawodach Maja Kaczmarczyk wywalczyła brąz w biegu na 600 m (U12).

Ze złotym medalem – Izabela Stach.
Lena Folmer z numerem 171.
Ze srebrnym medalem – Lena Folmer.

Z kolei tydzień wcześniej na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U-16 (to tzw. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) zawodniczka wiśnickiego klubu Hanna Chodur wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w chodzie na 3000 m.

Hanna Chodur ze srebrnym medalem wywalczonym w Białymstoku.

WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz to klub, który specjalizuje się w szkoleniu młodych talentów lekkoatletycznych w różnych kategoriach wiekowych jak U10, U12 i U14. Sportowców do zawodów przygotowuje trener Marcin Zagrodzki.