R e k l a m a

Judo. Srebro i brąz zawodników MOSiR-u na Mistrzostwach Polski Młodzików

-

Judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobyli srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Młodzików w Sochaczewie, które odbyły się 12-13 października. Bochnianie, pod opieką trenera Grzegorza Maja, wywalczyli również punktowane 5. i 7. miejsca.

Bochnianka wicemistrzynią Polski

Weronika Stachera wywalczyła srebrny medal w kategorii 44 kg. Bochnianka wygrała w pięknym stylu 3 walki i doszła do finału. W walce o złoto spotkała się z Niną Armanowską z klubu Lemur Warszawa.

Po wyrównanym spotkaniu niestety musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Weronika powtórzyła swój sukces z poprzedniego roku – wówczas zdobyła srebro w kategorii 40 kg.

Brąz dla zawodnika MOSiR-u

Brązowy medal zdobył Konrad Krzywda w kategorii 81 kg. Bochnianin w pierwszej walce spotkał się z późniejszym mistrzem Polski Emilem Zasłoną z warszawskiego klubu Hato Judo – walkę tę przegrał i tym samym zaczął zmagania w repasażach. Tutaj nie dał nikomu szans, wygrywając kolejno 3 spotkania, w tym w ostatniej walce o medal spotkał się z Damianem Żakiem z Kodokan Toruń – walkę tę wygrał przed czasem na ippon.

5. i 7. miejsce

Wojciech Kluz wywalczył 5. miejsce w kategorii 55 kg (wśród 39 zawodników). W pierwszych trzech walkach zwyciężył, wygrywając ćwierćfinał. Niestety w walce o półfinał musiał uznać wyższość przeciwnika (który wygrał złoty medal w tej kategorii), tym samy został mu walka o brązowy medal. Walka była wyrównana, każdy z zawodników miał zaliczone punkty z rzutów. Niestety końcówka należała do przeciwnika. Tym samym Wojtek zajął 5., punktowane miejsce.

Antoni Jesionka zajął 7. miejsce w kategorii 90 kg. Stoczył 3 walki, jedną wygrywając.