R e k l a m a

V Rodzinny Rajd Rowerowy – ZDJĘCIA

-

W niedzielę w gminie Nowy Wiśnicz zorganizowano V Rodzinny Rajd Rowerowy. Zainteresowanie było bardzo duże. Do udziału zgłosiło się 140 amatorów rekreacyjnej jazdy na rowerze.

Trasę tegorocznego rajdu wyznaczono w nawiązaniu do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przebiegała m.in. w pobliżu miejsc związanych z działaniami wojennymi w południowej części gminy Nowy Wiśnicz.

Uczestnicy odwiedzili cmentarz więzienny w Leksandrowej, bunkier Ringstand w Starym Wiśniczu oraz Wzgórze Lecha w Wiśniczu Małym. Gościli również w Gospodarstwie Pasiecznym Andrzeja Sowy na starowiśnickim Podgródku.

Cała trasa rajdu została wytyczona po urokliwych terenach Nowego Wiśnicza, Leksandrowej, Starego Wiśnicza oraz Wiśnicza Małego ze wspaniałymi widokami na okolicę (w tym szlakami przez Zagrody i Podgródek), a w najwyższych partiach szlaku przy bezchmurnym niebie można było dostrzec odległe Tatry.

Po powrocie na metę na wiśnickim rynku na każdego czekał ciepły posiłek oraz zabawy dla najmłodszych. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek, a zwycięzcy konkursów odebrali nagrody z rąk burmistrz Małgorzaty Więckowskiej, wiceburmistrz Reginy Wielgus i organizatorów. Wśród uczestników rajdu rozlosowana została nagroda główna (rower), która trafiła do rodziny z Poręby Spytkowskiej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wsparli realizację V Rodzinnego Rajdu Rowerowego, a w szczególności animatorom, służbom technicznym, policjantom wiśnickiego komisariatu oraz strażakom z OSP Nowy Wiśnicz i Stary Wiśnicz. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Nowy Wiśnicz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia