Kino REGIS. „Ja, Claude Monet” – w czwartek „Wystawa na ekranie”

-

Kino Regis zaprasza (3.10.2019, godz. 19.00) na kolejny odcinek lubianego przez bocheńską publiczność cyklu „Wystawa na ekranie”. Tym razem zgłębimy twórczość czołowego reprezentanta impresjonizmu – Claude’a Moneta.

Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze.

Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.

Ja, Claude Monet (87 minut)
/Wystawa na ekranie/ reż.: Phil Grabsky
3.10.2019, godz.19.00
Kino Regis, duża sala, bilety: 20 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X