R e k l a m a

Około 4 tony darów dotarło do Polaków na Litwie – ZDJĘCIA

-

Akcję pomocy Polakom na Litwie po raz kolejny zorganizował Stanisław Dębosz. Głównym hasłem była „Wyprawka szkolna dla polskiego dziecka na Wileńszczyźnie”.

Tym razem wyruszyły dwa auta: jedno dostarczyła Polska Spółka Gazownictwa a drugie prywatny sponsor z Bochni. Pojazdy były wypełnione darami otrzymanymi od mieszkańców Bochni: żywność długoterminowa, słodycze, napoje, środki czystości, środki sanitarne, lekarstwa, odzież, zabawki, gry edukacyjne, przybory szkolne itp.

Po przyjeździe do Lendwarowa udało się zrobić wyprawki szkolne, które otrzymały dzieciaki w polskich szkołach w Rzeszy, Duksztach, Korwiu, Butrymańcach, Podborzu i Rakańcach. W miejscowości Postawki od wielu lat przekazujemy paczki żywnościowe dla pięciu rodzin, a na koniec wizyta w Hospicjum w Wilnie, gdzie czeka jak zawsze na nas siostra Michaela Rak, człowiek o wielkim sercu – relacjonuje Stanisław Dębosz.

Wracamy z Wileńszczyzny z ogromnym bagażem ludzkiej wdzięczności, za to, że pamiętamy o Polakach na Wileńszczyźnie, za dobre serce i podzielenie się tym co mamy. Zawsze proszą nas o to by podziękować ludziom którzy ich wspierają. Dziękuje w ich imieniu wszystkim, którzy wsparli akcję „Wyprawka szkolna dla polskiego dziecka na Litwie” – przekazuje Stanisław Dębosz.

Organizator dziękuje nauczycielom oraz uczniom następujących placówek: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa w Jodłówce, Szkoła Podstawowa w Krzeczowie, Szkoła Podstawowa w Mikluszowicach, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Rajbrocie, Szkoła w Trzcianie, Przedszkole Bajkowa Kraina w Kobylcu.

Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta w Bochni, pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa oraz wielu anonimowym ludziom za wsparcie oraz pomoc w organizacji wyjazdu. Na koniec dziękuję tym, którzy ze mną pojechali, za ich pracę, wysiłek oraz poświęcony czas, a także Ryszardowi za wykonanie plakatów. Serdecznie dziękuję za każdą formę pomocy, jeżeli kogoś pominąłem w podziękowaniach serdecznie przepraszam – dodaje Stanisław Dębosz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc