Ryszard Drożdżak – kandydat na posła z Bocheńszczyzny. LIST do wyborców

Artykuł promocyjny

Szanowni Państwo.

    Zbliża się koniec kampanii wyborczej, nadchodzi czas refleksji, zostało tak naprawdę kilka dni, które zadecydują o Państwa decyzji, a w konsekwencji o wynikach wyborów do polskiego parlamentu. W tym wszystkim tak naprawdę chodzi o to aby osoby nas reprezentujące realizowały program, który będzie adekwatny do naszych oczekiwań. Od tego zależy przecież nasza przyszłość. To Wy Wyborcy postawicie kropkę nad i – a w zasadzie krzyżyk na karcie do głosowania – idąc 13 października do urn wyborczych. 

    Podjęcie decyzji o starcie w tych wyborach nie było dla mnie łatwą decyzją. Mam jednak wewnętrzne przekonanie, że to co robię realizuję w słusznej sprawie. Jestem i będę skuteczny dla swojego terenu. Postaram się powalczyć o dobry wynik i nie zawieść mieszkańców naszego regionu.

    Ktoś może zapytać o moje szanse, przecież to pierwszy start w tak poważnych zawodach. Pojawiają się pytania czy mam odpowiednie doświadczenie, kompetencje oraz inne cechy charakteru potrzebne do wykonania tej misji społecznej – w mojej ocenie bycie posłem nie powinno być zawodem, a często tak bywa. 

Uważam, że moja dotychczasowa kariera zawodowa i polityczna oraz praca w samorządzie powiatowym daje mi mandat społeczny aby spróbować powalczyć o dobre miejsce w tych zawodach. 

Najważniejszym jest świadomość, że trzeba pracować dla ludzi, budować kapitał społeczny i walczyć o swoje i Wasze racje, a potem to Wy-wyborcy zadecydujecie czy te działania były skuteczne i wystawicie ostateczną ocenę. 

    Chcę uzyskać jak najlepszy wynik i przyczynić się do tego żeby lista PSL w naszym okręgu zdobyła mandaty. Wierzę, że dzięki temu, że my Ludowcy mamy bardzo dobry centrowy, racjonalny program – to się uda. Nasz program łączy różne spojrzenia na problemy Polski. Stawiamy na odbudowę braterstwa wśród Polaków i łagodzenia radykalnych podziałów. W to wpisuje się idealnie nasze hasło wyborcze „Łączymy Polaków”. Program zawiera szereg pakietów obejmujących wszystkie sfery życia politycznego, społecznego czy rozwiązań mających na celu poprawę funkcjonowania polskiej przedsiębiorczości, która jest przecież siłą napędową polskiej gospodarki. Tak naprawdę od przedsiębiorców zależy bardzo wiele, gdyż oni są głównym płatnikiem podatków, z których realizowane są różne zadania.

    Czasem pytacie mnie Państwo o programy społeczne typu „500+”, czy zostaną one utrzymane. Z całym przekonaniem powiem tak. Za nimi przecież PSL głosował
w Sejmie. Ba mnóstwo programów społecznych zainicjowanych zostało przez PSL znacznie wcześniej (świadczenia rodzicielskie – tzw. „Kosiniakowe”, Senior-Wigor, etc.)

PSL-Koalicja Polska stawia w swoim programie przede wszystkim na ludzi pracy, na dobrych gospodarzy i na to by ta praca się po prostu opłacała. Proponujemy dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych przedsiębiorców, podwyższenie do 50 tys. zł dotacji na start, huby technologiczne w mniejszych miejscowościach, programy takie jak „Emerytura bez podatku”, „Własny Kąt”, „Zielona Energia” czy 0% VAT na tradycyjną, zdrową żywność oraz wiele innych dobrych propozycji.

    Zapytacie co dla Bochni, co dla Powiatu Bocheńskiego i regionu. Mam swoje przemyślenia również na ten temat. Ostatnie 10 miesięcy pracy na stanowisku wicestarosty bocheńskiego pozwoliło mi spojrzeć  na pewne sprawy szerzej – analizując potrzeby całego powiatu, a także regionu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z pozycji posła można wzmacniać możliwości pozyskiwania przychylności czy to w zakresie pozyskiwania zewnętrznych środków czy innych spraw mających wpływ na realizowanie coraz to nowszych inwestycji w danym regionie. Dlatego wybrałem cztery główne tematy, które w moim przekonaniu dla regionu są obecnie najważniejsze, a dla Bocheńszczyzny w szczególności. 

    Większość kandydatów z terenu Powiatu Bocheńskiego postuluje jako najważniejszy punkt programu budowę Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bochni, zgadzam się z tym i cieszę się, że ten cel jest stawiany ponad podziałami z racji jego społecznej wagi. Już w poprzedniej kadencji Zarząd Powiatu przygotował zadanie inwestycyjne polegające na budowie zupełnie nowego obiektu. Rada powiatu, której byłem członkiem, zaaprobowała ten projekt jako priorytetowe zadanie. Na chwilę obecną zabezpieczony jest teren, projekt techniczny, komplet uzgodnień i pozwoleń (w tym pozwolenie na budowę). Dlatego Radni klubu PSL złożyli podczas ostatniej sesji wniosek o zapisanie w projekcie budżetu Powiatu Bocheńskiego na rok 2020 dotacji dla bocheńskiego szpitala z przeznaczeniem na realizację inwestycji pod nazwą „Budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym”. Inwestycja ta jest bardzo droga. Szacuje się, że całkowity koszt jej realizacji może wynieść nawet 25-30 mln złotych. Dlatego będę czynił starania o zapewnienie środków na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum w Bochni.

    Problemy z zakresu opieki zdrowotnej są oczywiście najważniejsze, niemniej jednak Bochnia ma także inne problemy, równie „palące”, które wymagają starań i pilnej interwencji. Dotyczy to w szczególności problemów komunikacyjnych tj. połączenia z autostradą A4 czy też wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta. Dlatego chcę zaznaczyć, że będę wspierał takie zadania, jak: budowę łącznika dróg A4-DK94 I etapu oraz staranie się o realizację etapu II łącznika (od ul. Krzeczowskiej do ul. Brzeskiej) z zapewnieniem środków na jego wykonanie. Niemniej ważnym zadaniem jest budowa zjazdu z obwodnicy Bochni (DK94) w stronę nowego osiedla „Panorama”. Nowa droga łączyłaby się z ulicą Brzeźnicką (droga powiatowa), co upraszcza w zasadniczy sposób komunikację między wschodnią częścią miasta i drogą krajową. Nadmienię, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządzająca DK94, na wniosek Starostwa Powiatowego, wydała warunki realizacji takiej inwestycji. 

    Chcę zwrócić uwagę jeszcze na jeden punkt mojego programu, który leży mi głęboko na sercu, mianowicie na systemowe wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, potężnej społecznej organizacji, która z innymi służbami mundurowymi dba nieustannie o nasze bezpieczeństwo. Chcę przypomnieć, że strażacy ochotnicy to głównie pracownicy, rolnicy czy przedsiębiorcy, którzy dla pełnienia służby poświęcają swój czas, ryzykują zdrowie, a w ekstremalnych przypadkach także swoje życie. Dlatego w uznaniu ich ciężkiej służby, w naszym programie są przedłożone działania, które refundują im składkę zdrowotną i wypadkową. Co więcej chcemy aby ekwiwalent za udział w akcji bojowej był równy co najmniej najniższej godzinowej stawce wynagrodzenia. Środki na ten cel powinny być refundowane w całości z budżetu państwa. Nadmienię, że strażakom z OSP m.in. powinna przysługiwać również możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę o miesiąc za każdy rok, w którym uczestniczył bezpośrednio w akcjach ratowniczych.

Te oraz wiele innych propozycji programowych, zamieszczone są na stronie www.psl.pl lub www.facebook.com/RyszardDrozdzak4/, zachęcam do szerszego zapoznania się z całym programem.

    Podsumowując chce podkreślić, że poseł jest wybierany przede wszystkim po to, aby czynnie uczestniczył w tworzeniu dobrego prawa, które będzie obowiązywało na terenie całego kraju, a które to będzie pomagało m.in. samorządom, przedsiębiorcom i wszystkim obywatelom w codziennym funkcjonowaniu,
a także poprawianiu jakości ich życia.

    Szanowni Wyborcy, startuję z list PSL-Koalicja Polska bowiem uważam, że ma ona obecnie najlepszy program dla Polski. Łączymy różne spojrzenia na sprawy społeczne czy gospodarcze, stawiamy na odbudowę braterstwa wśród Polaków
i łagodzenia podziałów. Dlatego poddaję pod Waszą rozwagę swoją kandydaturę
i proszę abyście w dniu wyborów 13 października oddali na mnie swój głos.

Z wyrazami szacunku

Ryszard Drożdżak

Najnowsze

Policyjny pościg ulicami Wieliczki – zobacz WIDEO z radiowozu

Kierowca VW Passatem uciekał przed policją, ponieważ był poszukiwany dwoma listami gończymi od 2016 roku. Ma do odbycia karę 3 lat więzienia.

PRACA w SALVADOR: Monter mebli, Pracownik magazynu

Firma Salvador poszukuje osoby na stanowisko: monter mebli, pracownik magazynu. Opis stanowiska:

Bochnia. Zwężenie ul. Kazimierza Wielkiego – parkowania przy Rynku już nie będzie [WIDEO z drona]

Podkreślmy: to w sumie żadna nowość, bo przecież kilkakrotnie w artykułach przedstawiających plany rewitalizacji centrum, informowaliśmy na łamach Bochnianin.pl o tym szczególe...

Bochnia. Koronawirus w przedszkolu, dzieci odesłane do domu

W samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Bochni potwierdzono zakażenie koronawirusem Sars-Cov-2. Placówka poinformowała o tym fakcie w krótkim komunikacie...

„Czerwona kamienica”: Kiedy ewakuowani mieszkańcy będą mogli tu wrócić?

W weekend w pomieszczeniach parteru kamienicy przy ul. Floris 3 zostały wykonane podparcia podciągów, a w poniedziałek w godzinach popołudniowych ustawiono podparcie...
22,493FaniLubię
828ObserwującyObserwuj
X