„Krzaki na godziny” przy nowym odcinku KN-2?

-

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Bochnia radny Eugeniusz Konieczny zwrócił uwagę na nietypowy problem. Przekazując informację, jaką otrzymał od mieszkańca, powiedział, że w krzakach pomiędzy sklepami na os. Niepodległości a nowym odcinkiem KN-2 jest melina, w której dochodzi do gorszących scen.

Swoje krótkie wystąpienie radny rozpoczął od podziękowań za wstępne uporządkowanie terenu przy otwartym w styczniu br. nowym odcinku KN-2.

Bardzo dziękuję przewodniczącemu Sroce (chodzi o wiceprzewodniczącego rady miasta Krzysztofa Srokę, który pracuje w Bocheńskich Zakładach Usług Komunalnych – przyp. red.) za wstępne uporządkowanie terenów przy kolejnej części KN-2. Ładnie to już wygląda, ale uważam, że to jest pierwszy etap. Gdy opadną liście to trzeba byłoby dokonać generalnej wycinki tych samosiejek, gdyż tam jest gąszcz, las się robi między jezdnią a sklepami – powiedział Eugeniusz Konieczny.

Tam są meliny. Nie muszę już chodzić do hotelu, by tam były pokoje na godziny, bo tutaj są rozbieranki. Panie przychodzą z miasta na osiedle. Nie wiem, czy tym osiedlowym panom świadczą usługi, ale to jest dramat. W biały dzień widać co się tam wyprawia. Nie ma innego wyjścia, musi to być oczyszczone i tylko zostawić parę pięknych drzew. Jeśli będzie czysto i elegancko to tam nie będzie żadnych kanap, żadnych wiat, które tam są. One są niebezpieczne, bo ktoś może podpalić i cały ten pasaż sklepów pójdzie z dymem – zwrócił uwagę radny Eugeniusz Konieczny.

W rozmowie z Bochnianin.pl radny przyznał, że o sprawie wie od jednego z mieszkańców.

Nad sklepami, w tej części, która jest niewidoczna, jest jedno pobojowisko krzaków i to jest taka zbiorowa melina. Piją i zabawiają się tam osoby nie tylko z osiedla Niepodległości. Przywożone są jakieś damy, czy przyłażą na to osiedle. Tam jest taki szałas, tam są fotele. Pewnego czasu ktoś zgłosił mi – ja tego nie widziałem – że odbył się nawet taki negliż w biały dzień, gdzie ludzie w tym młodzież, patrzyli z górnej części KN-2 – powiedział Eugeniusz Konieczny.

Już od wiosny mówię do przedstawicieli BZUK-u o uporządkowanie tego miejskiego terenu. Jeśli tam będzie czysto, drzewa będą podcięte, to nikt tam nie będzie biesiadował przez dłuższy czas. Nie będzie urządzał tam sobie posiłków, czy zabawiał się w taki, czy inny sposób – dodał radny Eugeniusz Konieczny.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X