Jodłówka-Jasień. Projekt nowego ronda na granicy powiatów bocheńskiego i brzeskiego

-

Skrzyżowanie dróg powiatowych Brzesko – Cerekiew oraz Krzeczów – Grądy zlokalizowane jest na terenie Gminy Rzezawa oraz Gminy Brzesko – to także granica dwóch powiatów: brzeskiego i bocheńskiego. W planach inwestycyjnych jest całkowita przebudowa istniejącego skrzyżowania.

Zarząd Powiatu Brzeskiego podjął starania, aby przy współpracy czterech samorządów zmodernizować ten odcinek. Zasadność inwestycji była wielokrotnie podejmowana podczas posiedzeń Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu Brzeskiego.

W planach inwestycyjnych jest całkowita przebudowa istniejącego skrzyżowania. W Jasieniu i Jodłówce na styku z ul. Prostą miałoby powstać nowe rondo. Ponadto na terenie zabudowy planowane jest stworzenie chodnika dla pieszych.

Powiat Brzeski, jako inicjator inwestycji, wykonał już pierwsze kroki w stronę realizacji zadania i wypracowania zasad współfinansowania. W miniony piątek w siedzibie brzeskiego starostwa odbyło się spotkanie władz czterech samorządów. Kolejnym etapem będzie podpisanie stosownego porozumienia dotyczącego współfinansowania inwestycji i harmonogramu realizacji.

Koordynatorem projektu i realizatorem inwestycji będzie Powiat Brzeski.

Fot. Starostwo Powiatowe w Brzesku
Fot. Starostwo Powiatowe w Brzesku
Fot. Starostwo Powiatowe w Brzesku
Fot. Starostwo Powiatowe w Brzesku

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X