Jodłówka. Otwarto nowoczesną salę sportową i boisko – ZDJĘCIA

-

Przy szkole podstawowej w Jodłówce została oficjalnie otwarta nowoczesna sala gimnastyczna. Mieszkańcy na jej budowę czekali ponad 20 lat. Wielu z nich nawet nie marzyło, że kiedykolwiek powstanie tu taki obiekt. Obok szkoły utworzono natomiast wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni z poliuretanu.

– W poprzedniej kampanii wyborczej obiecałem tę inwestycję mieszkańcom. Dzisiaj czuję ogromną dumę, że mogę stanąć przed państwem i powiedzieć: kolejna sala gimnastyczna, kolejne boisko sportowe właśnie zostaje otwarte – mówił podczas uroczystości wójt gminy Mariusz Palej.

Nowa sala gimnastyczna w Jodłówce posiada przestronną arenę sportową o wymiarach 12 × 24 metry przystosowaną do gry w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną, czy siatkówkę. Znajduje się tutaj także galeria widokowa, z której wysokości można oglądać zmagania sportowe. Zaplecze hali wyposażone zostało natomiast w natryski, szatnie, sanitariaty, magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia gospodarcze. Warto również podkreślić, że cały budynek, co niezwykle ważne, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi w sumie około 600 m2.

Równie duże wrażenie robi kompleksowo zmodernizowane przyszkolne wielofunkcyjne boisko sportowe. Jest ono teraz nie do poznania. Jeszcze niedawno był tam asfalt. Teraz jest natomiast nowa nawierzchnia z poliuretanu, która spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zamontowano na nim również trybuny i piłkochwyty, a także zainstalowano oświetlenie. 

Wybudowanie kompleksu sportowego w Jodłówce kosztowało ponad 3 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodziło z dotacji uzyskanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Nowa sala gimnastyczna w Jodłówce jest już drugim tego typu obiektem, który został wybudowany przez Wójta Mariusza Paleja na terenie gminy Rzezawa, a wielofunkcyjne boisko sportowe trzecim. Niedawno ruszyła natomiast budowa trzeciej sali gimnastycznej, która powstanie w Krzeczowie oraz czwartego boiska wielofunkcyjnego, które będzie się znajdować w Łazach.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X