Od środy, 5 lutego do 1 marca mieszkańcom Bochni są doręczane decyzje ustalające zobowiązanie podatkowe w podatku od nieruchomości, podatku rolnym oraz podatku leśnym na 2025 rok.
Podobnie jak w poprzednich latach decyzje są doręczane na dwa sposoby: osobiście przez pracowników Urzędu Miasta Bochnia w godzinach popołudniowych i wieczornych, także w soboty lub drogą pocztową. Pracownicy nie są upoważnieni do pobierania wpłat z tytułu podatków. Decyzje niedoręczone do 1 marca zostaną wysłane listem poleconym, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
Terminy płatności podatku za nieruchomości:
Jeżeli wysokość podatku od nieruchomości nie przekracza 100 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty do 15 marca 2025 roku.
W innym wypadku, spłata podatku jest podzielona na 4 raty. Terminy zobowiązań to:
- I rata – 15 marca
- II rata – 15 maja
- III rata – 15 września
- IV rata – 15 listopada
Jeżeli decyzja nie została doręczona co najmniej 14 dni przed terminem płatności – jej termin mija 14 dni od daty doręczenia decyzji.
Na wszelkie pytania mieszkańców Bochni dotyczące decyzji podatkowych chętnie odpowiadają pracownicy Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych od osób fizycznych pod numerem telefonu: 14 61 49 124 lub osobiście w pokoju 122.