Jacek Pająk w debacie radia RDN: Dzisiejsze państwo zarządza ludźmi, a nie tworzy im możliwości do rozwoju

-

Bocheński kandydat na posła z listy Koalicji Obywatelskiej (miejsce 3.) był uczestnikiem czwartkowej debaty przedwyborczej na antenie radia RDN Małopolska. – 13 października będziemy dokonywali fundamentalnego wyboru z punktu widzenia naszych szans na rozwój, ale też pewnie naszych praw i wolności. Dzisiejsze państwo to państwo, które kreuje sobie monopol na decydowanie o losie jednostki – mówił Jacek Pająk.

W debacie uczestniczyli jeszcze tylko poseł PiS Włodzimierz Bernacki oraz poseł i szef PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz. W katolickiej stacji zabrakło przedstawicieli Lewicy oraz Konfederacji (te ugrupowania również wystawiają kandydatów w naszym okręgu).

Podczas półgodzinnej rozmowy kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące programów społecznych, problemów służby zdrowia oraz aborcji. Mieli okazję zadawać sobie również pytania wzajemne. Na koniec wygłosili krótkie podsumowania.

Włodzimierz Bernacki (PiS):Szanowni państwo, stajemy rzeczywiście przed bardzo ważnym momentem w historii naszego państwa – wyborami, które tak naprawdę będą decydowały i rozstrzygały, czy ostatnie cztery lata dokonań, które były udziałem wszystkich obywateli jako beneficjentów naszego programu politycznego, czy ten program będzie realizowany w ciągu najbliższych czterech lat, czy też program ten zostanie odrzucony i zostaniemy narażeni znów na pewne niedogodności. „Pewne niedogodności” to mało powiedziane – zostaniemy narażeni na to, że te podstawowe programy, które zostały zrealizowane, zostaną obywatelom Rzeczypospolitej zabrane. To również to wszystko, co związane jest z naszym bezpieczeństwem nie tylko wewnętrznym, ale również bezpieczeństwem zewnętrznym. Jeśli państwo obdarzą zaufaniem Prawo i Sprawiedliwość to my jako obóz rządzący gwarantujemy to bezpieczeństwo nie tylko w wymiarze społecznym, ekonomicznym, gospodarczym, ale również i wymiarze militarnym.

Władysław Kosiniak Kamysz (PSL): – Taka Polska jest możliwa – taka, w której będziemy odbudowywać wspólnotę narodową, w której połączymy Polaków, która wyzwoli się z ciężkiej choroby nienawiści. Trzeba wybrać tych, którzy są w centrum politycznym – którzy chcą łączyć, a nie dzielić, budować mosty porozumienia, a nie mury podziału. Bardzo zachęcam do głosowania na Polskie Stronnictwo Ludowe – bo to jest głos na emeryturę bez podatku, dobrowolny ZUS, dostępną służbę zdrowia, zieloną energię, zerowy vat na zdrową żywność (…), budowę żłobków i przedszkoli. Głos na PSL to jest szansa na to, żeby w Polsce było normalnie.

Jacek Pająk (KO): – 13 października będziemy dokonywali fundamentalnego wyboru z punktu widzenia naszych szans na rozwój, ale też pewnie naszych praw i wolności. Dzisiejsze państwo to państwo, które kreuje sobie monopol na decydowanie o losie jednostki. To państwo, które mówi, że – czy to poprzez Pegasusa, czy to poprzez zdalnie sterowany przez ministra sprawiedliwości i w jednej osobie prokuratora generalnego system – mamy prawo decydować, co się dzieje z obywatelami. Bardzo wyraźnie to widać, jak w soczewce, w przypadku chociażby wypadku pani byłej premier Szydło, gdzie dzisiaj obserwujemy jak różnego rodzaju liczne dowody z przebiegu tego zdarzenia giną w sposób zupełnie „przypadkowy”, są niszczone lub – pojawiają się i takie informacje – podrabiane. To państwo, które zarządza ludźmi, a nie tworzy im możliwości do rozwoju. Z drugiej strony głosując na Koalicję Obywatelską macie państwo okazję do tego, żeby czuć się wolnymi i tam gdzie to jest możliwe państwo powinno nas wspierać, ale nie nas wyręczać. Od tego są wspólnoty samorządowe, od tego są samorządy lokalne. Jako doświadczony samorządowiec mówię tak: samorządy lokalne i mądrość obywateli, którzy w tych samorządach funkcjonują, pozwala na pokazanie tego potencjału. Państwo ma nie przeszkadzać, państwo ma wspierać, a nie wyręczać.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X