Uczniowie I LO w Bochni już głosowali – ZDJĘCIA

-

W czwartek w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano prawybory. Głosować mogli wszyscy uczniowie, niezależnie od tego, czy są pełnoletni. Wyniki głosowania poznamy dopiero po opublikowaniu przez Państwową Komisję Wyborczą wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Czwartkowe prawybory to element ogólnopolskiego programu „Młodzi głosują”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt jest apolityczny, nie wspiera żadnych kandydatów, komitetów, czy partii.

Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi obecnie kilkadziesiąt różnych projektów. Jednym z nich jest „Latarnik wyborczy”. Narzędzie umożliwia łatwe porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych. Test dostępny jest TUTAJ.

To nie pierwsze prawybory w I LO. Podobne wydarzenia organizowane były już przy okazji poprzednich wyborów parlamentarnych, ale też przed wyborami prezydenckimi.

W prawyborach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, niezależnie od tego czy są pełnoletni. Uczniowie nie głosowali na konkretnego kandydata, ale jedynie na komitet wyborczy. Do wyboru było więc pięć komitetów, które zarejestrowały swoje listy w całym kraju.

Wyniki poznamy dopiero za kilka dni.

Zgodnie z ustaleniami na razie nie możemy ujawnić wyników. Wyniki przekazywane są do Warszawy, ale możemy je oficjalnie ogłosić na lokalnym forum w momencie ogłoszenia wyników prawdziwych wyborów – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Jerzy Pączek, wicedyrektor I LO w Bochni.

W przedsięwzięciu bierze udział 938 szkół z całej Polski. Oprócz I LO w Bochni, w powiecie bocheńskim w projekcie „Młodzi głosują” uczestniczą również: II LO w Bochni, Zespół Szkół nr 1 w Bochni, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łapanowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu i Szkoła Podstawowa w Grabiu.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Sobota rano: 14 nowych zakażeń w Małopolsce, 4 z powiatu brzeskiego

W sobotę rano służby wojewody poinformowały, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 14 kolejnych osób w Małopolsce.

Wojsko, drony, quady i psy na pomoc policji. W weekend lepiej zostań w domu

Przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń dotyczących zgromadzeń i przemieszczania się uznano za kluczowe w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego siły policyjne w całym kraju...

Strażacy znów będą apelować z głośników o pozostanie w domach

Dziś i jutro strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bochni oraz z jednostek OSP przeprowadzą po raz kolejny akcję informacyjną. Będą apelowali...

Koronawirus. Podsumowanie piątku – nowe zakażenia w Bochni i Brzesku

Tuż przed północą ministerstwo zdrowia wydało jeszcze jeden komunikat informując o kolejnych 4 potwierdzonych przypadkach zakażenia w Małopolsce. W tej grupie są...

Małopolska. Aż 23 nowe zakażenia, 5 w powiecie brzeskim. Zmarł mieszkaniec powiatu wielickiego

Po godz. 17:00 ministerstwo zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 23 osób w Małopolsce.

Artykuły promocyjne

DELIKATESY PASSA w GALERII BOCHEŃSKIEJ przygotują dla Ciebie zakupy!

Fot. archiwum Od najbliższego poniedziałku, tj. 6.04.2020 delikatesy PASSA w Galerii Bocheńskiej zaoferują możliwość przygotowania dla Was zakupów...

Bochnia-Brzeźnica. Zakupy spożywcze na telefon, dostawa do domu. Sprawdź!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - uruchamiamy wygodny i...

Nie masz jeszcze prawa jazdy, ale masz auto? Co z OC? Sprawdź

Często zdarzają się sytuacje, w których osoba nieposiadająca prawa jazdy decyduje się na zakup auta. O ile nie istnieją przeciwwskazania do nabycia...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

kwiecień, 2020

21,205FaniLubię
741ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X