R e k l a m a

Uczniowie I LO w Bochni już głosowali – ZDJĘCIA

-

W czwartek w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano prawybory. Głosować mogli wszyscy uczniowie, niezależnie od tego, czy są pełnoletni. Wyniki głosowania poznamy dopiero po opublikowaniu przez Państwową Komisję Wyborczą wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Czwartkowe prawybory to element ogólnopolskiego programu „Młodzi głosują”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt jest apolityczny, nie wspiera żadnych kandydatów, komitetów, czy partii.

Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi obecnie kilkadziesiąt różnych projektów. Jednym z nich jest „Latarnik wyborczy”. Narzędzie umożliwia łatwe porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych. Test dostępny jest TUTAJ.

To nie pierwsze prawybory w I LO. Podobne wydarzenia organizowane były już przy okazji poprzednich wyborów parlamentarnych, ale też przed wyborami prezydenckimi.

W prawyborach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, niezależnie od tego czy są pełnoletni. Uczniowie nie głosowali na konkretnego kandydata, ale jedynie na komitet wyborczy. Do wyboru było więc pięć komitetów, które zarejestrowały swoje listy w całym kraju.

Wyniki poznamy dopiero za kilka dni.

Zgodnie z ustaleniami na razie nie możemy ujawnić wyników. Wyniki przekazywane są do Warszawy, ale możemy je oficjalnie ogłosić na lokalnym forum w momencie ogłoszenia wyników prawdziwych wyborów – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Jerzy Pączek, wicedyrektor I LO w Bochni.

W przedsięwzięciu bierze udział 938 szkół z całej Polski. Oprócz I LO w Bochni, w powiecie bocheńskim w projekcie „Młodzi głosują” uczestniczą również: II LO w Bochni, Zespół Szkół nr 1 w Bochni, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łapanowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu i Szkoła Podstawowa w Grabiu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia