2 liga koszykówki. Kolejna bardzo wysoka wygrana bochnianek – ZDJĘCIA

-

W pierwszym meczu przed własną publicznością żeńska reprezentacja Bochni pokonała UKS Żak Nowy Sącz różnicą aż 56 punktów (!). Zespół bochnianek wciąż jednak może grać lepiej, a pod wodzą charyzmatycznej trener Małgorzaty Misiuk z pewnością będzie robił postępy.

Mecz rozpoczął się od bardzo efektownej prezentacji drużyny:

Bochnianki zagrały w tym meczu w nowych, specjalnie zaprojektowanych na ten sezon kompletach strojów.

Po pierwszej w miarę wyrównanej pierwszej kwarcie (25:23), w drugiej gospodynie już zdominowały przyjezdne i wygrały tę część gry 30:11. W kolejnych kwartach też nie dały rywalkom pograć, pozwalając im rzucić w sumie zaledwie 15 punktów (same w tym czasie rzuciły 50!). Bochnia tak jak w pierwszym meczu sezonu, znów grała szeroką ławką.

Po zakończeniu spotkania Trener Małgorzata Misiuk w rozmowie z dziennikarzami oceniła: – Jestem dosyć wymagająca i mimo tego, że jest taki wynik, tak naprawdę to nie na tym mi zależy – ja chcę żeby dziewczyny na boisku realizowały to, co ćwiczymy na treningach. W pewnych momentach jeszcze bardzo się gubimy. Zaznaczyła jednak, że sobotnie spotkanie „można uznać w części za bardzo udane”. Podkreśliła też, że stara się nauczyć swoje zawodniczki, aby mentalnie i psychicznie nawet w momentach dużej przewagi nie pozwalały sobie na luz i odpuszczanie.

Zdaniem M. Misiuk zespół może grać dużo lepiej i zrobi postępy. – Na treningach wprowadzam coraz dojrzalsze rzeczy, które gra się na poziomie 1. ligi, a czasami nawet ekstraklasy – zdradziła. Przy okazji zwróciła uwagę, że daje szansę gry zawodniczkom, które w zeszłym sezonie nie grały ani minuty – a te wykorzystują swoją szansę. – Agnieszka Blum zdobyła dziś 6 punktów. Dziewczyna wchodzi i robi swoje – i na tym mi najbardziej zależy – podkreśliła.

My odnotowujemy jeszcze, że w meczu z seniorkami po raz kolejny dobrą zmianę dała też obiecująca kadetka – 15-letnia Wiktoria Zając.

Contimax MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 105:49

(25:23, 30:11, 26:9, 24:6)

Punkty dla Bochni: Klimas 16, Buczek 20, Fortuna 7, Zając 4, Mazur 2, Puter 18, Natkaniec 7, Blum 6, Świercz 2, Rak 9, Malinowska 14.

Punkty dla Nowego Sącza: Leśnicka 1, Szkarłat 4, Feryńska W. 11, Gródek 16, Skoczeń 2, Nowak 15.