R e k l a m a

Stanisław Bukowiec w Sejmie? Co wiadomo o świcie – PODSUMOWANIE

-

Nieoficjalne wyniki wskazują na to, że bocheński kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyska w tych wyborach bardzo dobry wynik. Ale nie ma żadnej pewności, czy przełoży się to na mandat poselski – choć spływające wyniki oficjalne są dla niego bardzo optymistyczne. Oto podsumowanie tego, co wiemy o świcie.

Dane oficjalne dostępne w internecie są na razie bardzo cząstkowe, ale każda komisja obwodowa po podliczeniu głosów wywiesza na drzwiach lokalu wyborczego protokoły z wynikami. Sztaby kandydatów liczących się w wyścigu zawsze „obstawiają” lokale – to wciąż najszybszy sposób zdobycia twardych danych.

Przed wczorajszym wieczorem wyborczym najbardziej istotnym pytaniem dla mieszkańców Bocheńszczyzny było to, czy Stanisław Bukowiec rzeczywiście ma szansę na poselski mandat oraz jak będzie wyglądała jego „bratobójcza” walka z drugim kandydatem z Bochni na liście PiS – Mariuszem Zającem.

Jeszcze przed otrzymaliśmy na to odpowiedź – spływające dane z Bocheńszczyzny nie pozostawiały tu żadnych wątpliwości: Stanisław Bukowiec ten bezpośredni pojedynek zdecydowanie wygrał. Ale co bardziej istotne – w komisjach obwodowych znacząco poprawił swój wynik w porównaniu z tym co osiągnął rok temu w wyborach do sejmiku.

Nad ranem przyszła kolejna elektryzująca wiadomość:

Cząstkowe wyniki oficjalne

Tymczasem Państwowa Komisja Wyborcza systematycznie publikuje wyniki z komisji. Ważna informacja: w okręgu 15 PiS zdobędzie 6 mandatów poselskich, a być może nawet 7.

Po podliczeniu połowy głosów sytuacja wygląda tak:

To na razie dane głównie z małych gmin – np. z powiatu bocheńskiego nie obejmują miasta Bochnia, Nowego Wiśnicza i Gminy Bochnia.

Śledźcie naszą relację NA ŻYWO – TUTAJ!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc