R e k l a m a

Rodzina pacjentki bocheńskiego szpitala wsparła oddział opiekuńczo-leczniczy

-

Pięć przeciwodleżynowych materaców, a także pięć aparatów do ćwiczeń oddechowych trafiło do bocheńskiego szpitala. Podarowała je wdzięczna rodzina jednej z pacjentek szpitala, która ostatnie dni życia spędziła właśnie na Oddziale Opiekuńczo Leczniczym. Bliscy kobiety chcieli w ten sposób podziękować za troskliwą opiekę, jaką personel oddziału otoczył ich krewną.

Rodzina na nekrologu umieściła informację, aby zamiast kwiatów podczas pogrzebu wrzucić datek do puszki. Z zebranych funduszy zakupiono materace oraz aparaty do ćwiczeń oddechowych.

– To jeden z wielu dowodów wdzięczności, jakie odbieramy od naszych pacjentów ich rodzin i znajomych – mówi Urszula Maślak, pielęgniarka koordynująca Oddział Opiekuńczo-Leczniczy w bocheńskim szpitalu.

Pacjenci lub ich rodziny przesyłają też listy z podziękowaniami. Chwalą personel i atmosferę panującą na oddziale.

Oddział Opiekuńczo-Leczniczy bocheńskiego szpitala dysponuje 21 łóżkami. Na liście oczekujących jest 22 pacjentów. Czas oczekiwania na przyjęcie to osiem miesięcy. Sytuacja zmieni się, gdy powstanie ZOL. Do jego budowy szpital już się przymierza. Zakład ma powstać w ciągu czterech lat.

– Budowa nowego, większego i lepiej wyposażonego ZOL, a także hospicjum stacjonarnego  jest priorytetem obecnego zarządu powiatu. To zadanie zaplanowane jest do realizacji jeszcze w tej kadencji – zapewnia Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc