R e k l a m a

Bochnia. W poniedziałek spotkanie z Robertem Makłowiczem. Tak gotował w Bochni – zobacz WIDEO

-

Bocheńska biblioteka zaprasza na spotkanie z Robertem Makłowiczem, polskim dziennikarzem, pisarzem, publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem, w poniedziałek 28 października 2019 r. godz. 19.30 sala klubu. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowanych przez Instytut Książki. Wstęp wolny!

Robert Makłowicz – to dziennikarz, podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1993-2004 był publicystą Gazety Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska, Przekrój.

W latach 1998-2008 był gospodarzem bardzo popularnego, niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Małkowicza”. Jeden z odcinków kręcony był w Bochni:

Prowadził w TVP2 również program „Makłowicz w podróży”. Ponadto był przewodnikiem po świecie kulinarnym w programie „Bake Off-ale ciacho!”. 

Autor kilku popularnych i nagradzanych książek, m. in: „C.K. Kuchnia”, „Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny” (współautor ze Stanisławem Mancewiczem), „Cafe Museum” i „Dalmacja. Książka kucharska”. Zdobywca wielu nagród: Wiktor (2004), Złoty Chmiel (2004), Oskar Kulinarny (2004 i 2005), Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej za wydanie książki Cafe Museum (2011).

Robert Makłowicz to niesamowity człowiek, osoba podziwiana za niespotykaną osobowość, charyzmę, a także za swoje zamiłowanie do pracy, która jest, jak podkreśla, relaksem i hobby. Poprzez swoje programy telewizyjne, podróże, felietony stara się opowiadać o historii danego miejsca, uświadamiać jak ważne miejsce zajmuje kuchnia w danej kulturze.

Zapraszamy na wieczór podróży kulinarnych, i nie tylko… .

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia