R e k l a m a

DKF: „Kraina wielkiego nieba”

-

Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza w czwartek 14 lutego o godz. 18.00 na film „Kraina wielkiego nieba”. Dzieło Paula Dano to jeden z najlepszych debiutów filmowych ostatnich lat.

Paradoksalnie w Dniu Zakochanych zobaczymy nie miłość w stadium euforycznego rozkwitu, ale w momencie jej rozkładu na poziomie jednostek i rodziny.

Obraz powstał na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife” autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda.

Za znakomitym, zachwycającym wizualnie debiutem Paula Dano stoją producenci „The Florida Project” oraz „Drogi do szczęścia”. Natomiast za muzykę odpowiada nominowany do Oscara David Lang. Autor ścieżki dźwiękowej do „Młodości” Paolo Sorrentino, znanego z pracy przy filmach „Wielkie piękno” i „Requiem dla snu”.

Przed filmem prelekcja dr Barbary Szczekały.

Wśród widzów rozlosowane będą drobne upominki ufundowane przez firmę KinAds (największego w Polsce operatora reklam w kinach).

Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

„Kraina wielkiego nieba” (2018)
14 lutego (czwartek) 2019, godz. 18.00
Kino Regis, ul. Regis 1, Bochnia
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Zrealizowano przy wsparciu PISF.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc