Bochnia. Pijany 23-latek uciekał przed policją i rozbił samochód

-

Policjanci z bocheńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który kierując osobowym fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał 1,22 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ok. godz. 0:30 na ul. Trudnej w Bochni policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej osobowego forda. Kierowca na widok funkcjonariuszy najpierw zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył.

Pomimo wydawanych przez policjantów widocznych znaków do zatrzymania, kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać, skręcając z ulicy Trudnej w kierunku ulicy Poniatowskiego. Policjanci ruszyli w pościg, który jednak nie trwał długo, gdyż kierujący fordem w momencie skręcania w ulicę Wygoda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy mur wiaduktu kolejowego – relacjonuje podkom. Łukasz Ostręga, oficer prasowy KPP w Bochni.

Za kierownicą forda siedział młody mężczyzna, który początkowo nie chciał podać swoich danych i zachowywał się agresywnie. – Gdy policjantom udało się uzyskać informację co do tożsamości kierującego okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” 1,22 promila alkoholu. Wskutek zderzenia zarówno 23-latek, jak i młodsza o rok pasażerka, nie odnieśli obrażeń – poinformował Łukasz Ostręga.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Policja przypomina: obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023