R e k l a m a

W ten weekend Włoskie Dni w Polsce na Zamku Królewskim w Niepołomicach

-

11–12 października 2025 roku Zamek Królewski w Niepołomicach przeniesie odwiedzających wprost do słonecznej Italii. W tych dniach odbędzie się tu wyjątkowy festiwal „Włoskie Dni w Polsce – Święto Kultury, Smaku i Stylu”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorzy zapowiadają dwa dni pełne aromatów, dźwięków i kolorów, które pozwolą poczuć prawdziwego ducha Włoch. W programie znalazły się m.in.:

  • Kuchnia włoska na żywo – pokazy kulinarne z udziałem szefów kuchni z Włoch i Polski, podczas których będzie można zobaczyć, jak powstają tradycyjne potrawy i spróbować regionalnych specjałów. Na stołach pojawi się pizza, pasta, aromatyczne oliwy, sery oraz włoskie słodkości.
  • Muzyka na żywo – koncerty włoskich artystów, a także klasyczne włoskie przeboje w wykonaniu lokalnych zespołów. Nie zabraknie także muzyki inspirowanej kulturą śródziemnomorską, która stworzy niezapomnianą atmosferę.
  • Sztuka i design – wystawy włoskiej fotografii, malarstwa i rzemiosła, a także pokazy mody i designu prosto z Mediolanu. To okazja, by poznać współczesne trendy i kunszt artystyczny Półwyspu Apenińskiego.
  • Strefa rodzinna – atrakcje dla najmłodszych, w tym animacje, warsztaty artystyczne oraz nauka języka włoskiego poprzez zabawę. Dzięki temu również dzieci będą mogły poczuć włoski klimat.
  • Włoski jarmark – targ z oryginalnymi produktami sprowadzonymi prosto z Włoch. Na stoiskach pojawią się wina, kosmetyki, ceramika, a także odzież i dodatki w śródziemnomorskim stylu.

– To idealna okazja, by zakochać się w kulturze włoskiej, odkryć jej bogactwo i spędzić czas w niezapomnianej atmosferze – podkreślają organizatorzy.

Harmonogram Dni Włoskich

Sobota 11.10

11.05 Powitanie
11.30 Pokaz mody etiudy Teatr Ema
12.00 Spotkanie z Polką w Toskanii
12.30 Nauka j. włoskiego
13.00 Przedstawienie Wystawców
14.00 Pokaz mody etiudy Teatr Ema
14.30 Spotkanie z Polką w Toskanii.
15.00 Spotkanie z malarką Moniką Piecuch
15.30 Prezentacja Wystawców Dni Włoskich na Zamku w Niepołomicach
16.30 Pokaz mody etiudy przygotowane przez Teatr Ema
17.00 Występ chóru Cantata z Niepołomic
18.00 Projekcja filmu „Wielkie Piękno”

Niedziela 12.00

11.05 Powitanie
11.30 Pokaz mody etiudy Teatr Ema
12.00 Spotkanie z Sobiesławem Książkiem
12.30 Nauka j. włoskiego
13.00 Przedstawienie Wystawców
14.00 Pokaz mody etiudy Teatr Ema
15.00 Spotkanie z malarką Moniką Piecuch
15.30 Prezentacja Wystawców Dni Włoskich na Zamku w Niepołomicach
16.30 Pokaz mody etiudy przygotowane przez Teatr Ema
17.00 Koncert „La dolce vita” najpiękniejsze włoskie melodie zagra Jarek Wist z zespołem

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia