W czwartek 13 listopada w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbędą się dwa koncerty w ramach wydarzenia „Bochnia Fusion”. Początek o godz. 19.00, wstęp wolny. Organizatorzy zapowiadają wieczór, w którym tradycja spotka się z nowoczesnością, a różnorodne style muzyczne połączą się w spójną, artystyczną całość.
Bochnia to miejsce wielu odcieni – tradycji splecionej z nowoczesnością, lokalnej historii spotykającej się z odważnym spojrzeniem w przyszłość. „Bochnia Fusion” to muzyczne odzwierciedlenie tej idei – przestrzeń, w której różnorodność stylów i artystycznych inspiracji tworzy harmonijną całość.
W programie wieczoru znajdą się dwa koncerty.
Namena Lala
Muzyka stworzona w nocy ma w sobie tyle mroku, co wołania o światło. Projektowi na jeden głos i jeden looper daleko do bycia „oszczędnym”. Są tu apokaliptyczne kołysanki, romantyczne marsze, drapieżne bossa novy i zapisy surrealistycznych snów.
SW Trio & Dominik Cichy
Zespół podąża za impresjonistycznym podejściem do muzyki, gdzie głównym celem jest oddanie utrwalenie subiektywnych, ulotnych wrażeń, jakie wywiera na artystę otaczający świat. Trio nie boi się eksperymentów i sięga po inspiracje pochodzące z muzyki dawnej, ludowej oraz etnicznej, jednak zawsze pozostaje wierne własnej interpretacji i stylowi wyrazistej formy oraz świetlistych i barwnych improwizacji.
– Wydarzenie będzie okazją do spotkania z artystami, którzy z odwagą poszukują nowych form wyrazu i tworzą przestrzeń dla muzyki pełnej pasji i autentyczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i sztuki na ten niezwykły wieczór dźwięków i emocji – zachęcają organizatorzy.











