R e k l a m a

Kolejne nielegalne automaty do gier skonfiskowane

-

Cztery kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych skonfiskowano na terenie Bochni – poinformowała bocheńska policja.

6 lutego kontrolę w jednym z lokali przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestepczością Gospodarczą KPP w Bochni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno Skarbowego w Krakowie. Stwierdzono, że znajdują się tam udostępnione klientom cztery urządzenia do gier FUTURA – na każdym z automatów przeprowadzono gry kontrolne, które wykazały, że są one grami na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, po zakończeniu czynności automaty do gier zabezpieczono, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze.

[informacja prasowa KPP Bochnia]

* * *

To już kolejna kontrola przeprowadzona w tym roku przez funkcjonariuszy WPG KPP w Bochni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno Skarbowego w Krakowie. Niedawno informowaliśmy, że w jednym z bocheńskich lokali skonfiskowano trzy takie automaty.

Tymczasem prawnicy reprezentujący dystrybutora urządzeń stanowczo stwierdzają, że nie stanowią one nielegalnych automatów do gier. Jak wyjaśniają: „urządzenia Futura pozbawione są elementu losowości, który stanowi warunek uznania za automat do gier. Urządzenie Futura jest konkursem matematycznym, który pozwala graczowi ustalić wynik każdej rozgrywki, co stanowi nowatorskie rozwiązanie”.

Dodają również, że „gry dostępne na urządzeniach Futura nie wypełniają definicji gry na automatach z art. 2 ust 3 u.g.h. gdyż nie spełniają przewidzianej w tym przepisie przesłanki losowości, a zatem do ich użytkowania nie jest konieczne uzyskanie żadnego rodzaju koncesji, czy też zezwolenia”, dlatego „eksploatacja urządzeń do gier jest w pełni legalna i zgodna z przepisami ustawy”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia