Kolejne nielegalne automaty do gier skonfiskowane

-

Cztery kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych skonfiskowano na terenie Bochni – poinformowała bocheńska policja.

6 lutego kontrolę w jednym z lokali przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestepczością Gospodarczą KPP w Bochni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno Skarbowego w Krakowie. Stwierdzono, że znajdują się tam udostępnione klientom cztery urządzenia do gier FUTURA – na każdym z automatów przeprowadzono gry kontrolne, które wykazały, że są one grami na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, po zakończeniu czynności automaty do gier zabezpieczono, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze.

[informacja prasowa KPP Bochnia]

* * *

To już kolejna kontrola przeprowadzona w tym roku przez funkcjonariuszy WPG KPP w Bochni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno Skarbowego w Krakowie. Niedawno informowaliśmy, że w jednym z bocheńskich lokali skonfiskowano trzy takie automaty.

Tymczasem prawnicy reprezentujący dystrybutora urządzeń stanowczo stwierdzają, że nie stanowią one nielegalnych automatów do gier. Jak wyjaśniają: „urządzenia Futura pozbawione są elementu losowości, który stanowi warunek uznania za automat do gier. Urządzenie Futura jest konkursem matematycznym, który pozwala graczowi ustalić wynik każdej rozgrywki, co stanowi nowatorskie rozwiązanie”.

Dodają również, że „gry dostępne na urządzeniach Futura nie wypełniają definicji gry na automatach z art. 2 ust 3 u.g.h. gdyż nie spełniają przewidzianej w tym przepisie przesłanki losowości, a zatem do ich użytkowania nie jest konieczne uzyskanie żadnego rodzaju koncesji, czy też zezwolenia”, dlatego „eksploatacja urządzeń do gier jest w pełni legalna i zgodna z przepisami ustawy”.

Podobne artykuły

R e k l a m a

Najnowsze

NASZ NEWS. Strajk nauczycieli także w Bochni i powiecie – LISTA SZKÓŁ

Wizja ogólnopolskiego strajku w oświacie jest coraz bardziej realna. Jeśli związkowcy i rząd się nie dogadają, to 8 kwietnia rozpocznie się protest...

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków w Bochni – ZDJĘCIA

Stan zaawansowania prac przy rozbudowie oczyszczalni ścieków w Bochni wynosi ok. 70 proc. Zakończenie budowy planowane jest za kilka miesięcy.

Wojciech Szafrański nowym dyrektorem szpitala w Bochni

To już informacja oficjalna. W wyniku przeprowadzonego konkursu nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Bochni został Wojciech Szafrański. O stanowisko...

Montują szlabany na parkingu obok przychodni na ul. Floris

Na placu Bolesława Wstydliwego trwa montaż szlabanów. Wkrótce kierowcy parkujący w tym miejscu, wjeżdżając na plac będą pobierać bilet, a przed wyjechaniem...

Co? Gdzie? Kiedy?

marzec, 2019

28mar09:00Sesja Rady MiastaProgram

28mar17:30Panie, a stare to?O archeologii bez uprzedzeń

28mar19:00Dyskusyjny Klub Filmowy

29mar(mar 29)16:0031(mar 31)14:00Koszykówka - Półfinały 2. ligi Kobiet

30mar18:00"Moralność Pani Dulskiej"Teatr "Baczków"

Więcej wydarzeń
17,912FaniLubię
531ObserwującyObserwuj
X