Uczniowie I LO w Grecji. Co łączy bizantyjski i łaciński krąg kulturowy Europy?

-

Dziesięciu uczniów i dwóch nauczycieli I LO w Bochni spędziło tydzień w Liceum Athina w greckiej Trikali, realizując projekt „Dwa płuca jednej Europy”. Projekt poświęcony jest poszukiwaniu wspólnych korzeni w sztuce, literaturze, religii, językach i muzyce, łączących bizantyjski i łaciński krąg kulturowy Europy.

Wyjazd był jednym z elementów projektu, na który złożyły się zajęcia z języka angielskiego, greckiego, rosyjskiego i historii oraz wycieczki min. do Muzeum w Sanoku. W trakcie wyjazdu polscy uczniowie brali udział w lekcjach w greckiej szkole, przedstawili przygotowane prezentacje multimedialne poświęcone łacińskiemu kręgowi kulturowemu i mieli okazję poznać codzienne życie swoich greckich rówieśników.

Uzupełnieniem było zwiedzanie m.in. ateńskiego Akropolu i położonego w pobliżu Trikali zespołu klasztorów w Meteorach. Projekt był także znakomitą okazją do sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego.

Opiekunami działań w ramach projektu są Beata Truś i Jerzy Pączek. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Ponadnarodowa mobilność  uczniów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023