Bochnia. W szpitalu otwarto zmodernizowany SOR – ZDJĘCIA i WIDEO

-

W poniedziałek w Szpitalu Powiatowym w Bochni otwarto zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy. Rozbudowany SOR ma dwa razy większą powierzchnię i dwa razy więcej łóżek. Inwestycja, wraz z zakupem nowoczesnego sprzętu, kosztowała prawie 6,5 mln zł i była współfinansowana z unijnych funduszy.

Po trwającej rok modernizacji dwukrotnie zwiększyła się powierzchnia bocheńskiego SOR-u.

Ta inwestycja dotyczy warunków lokalowych i sprzętowych, które mają poprawić obsługę i szybkość świadczonych usług. Zwiększyliśmy powierzchnię Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o prawie 100 proc., bo przybyło 500 m kw. Baza łóżkowa również zwiększyła się o 100 proc. W sali obserwacyjnej będzie funkcjonowało 15 łóżek (do tej pory było 7 – przyp. red.) – powiedział podczas otwarcia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Na nowy SOR oprócz sali obserwacyjnej składają się sale zabiegowe, sala reanimacyjna, osobna rejestracja, poczekalnia i miejsce do triażu. – Chcemy, aby wraz z rozbudową SOR-u poprawić również kwestię jakości obsługi pacjentów – zaznaczył Jarosław Kycia.

Przestronne sale zostały wyposażone w niezbędny sprzęt. To m.in. respiratory, kardiomonitory, urządzenia do USG.

Szpital stara się również o zwiększenie zatrudnienia na SOR-rze.

Planujemy i wygląda na to, że uda nam się zwiększyć zarówno obsadę lekarską podczas „godzin szczytu”, jak i obsadę pielęgniarską. Z jednej strony poprzez zwiększenie samego personelu pielęgniarskiego pracującego w SOR-rze, ale w wytycznych ministerstwa zdrowia pojawiło się również, że można udzielać świadczeń opieki całodobowej w ramach SOR-u – również poprzez personel, który u nas działa w ramach opieki całodobowej. Oceniamy, że to powinno uelastycznić dostęp pacjenta do świadczeń – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Jarosław Gucwa, zastępca dyrektora szpitala i jednocześnie ordynator SOR-u. Dodał, że zwiększenie personelu planowane jest na styczeń.

Koszt inwestycji, wraz z zakupem nowoczesnego sprzętu, to prawie 6,5 mln zł. Z tego ok. 4,7 mln zł to środki unijne wraz ze wsparciem z budżetu państwa. 500 tys. zł dorzucił Powiat Bocheński, a reszta to środki własne szpitala.

Dodatkową korzyścią związaną z rozbudową SOR-u jest powierzchnia uzyskana na niższej kondygnacji. Wkrótce zostanie tam otwarta diagnostyka obrazowa (rezonans magnetyczny, pracownia rentgenowska, usg etc.).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023