Posłanka Urszula Augustyn w Bochni: „Służba zdrowia musi być dobrze zorganizowana”

-

Podczas poniedziałkowego otwarcia rozbudowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w bocheńskim szpitalu, posłanka Urszula Augustyn (Platforma Obywatelska) powiedziała, że jednym z najpilniejszych do rozwiązania problemów w Polsce jest szacunek i mądre traktowanie pracowników systemu opieki zdrowotnej. Jej zdaniem „służba zdrowia musi być naprawdę dobrze zorganizowana”.

Ważny jest sprzęt, ważne są budynki, wszystko jest ważne, ale najważniejszy jest człowiek. To ten pacjent, który będzie tutaj otrzymywał od państwa usługę medyczną, ale równie lub jeszcze bardziej ci, którzy tej usługi medycznej udzielają: lekarze, pielęgniarki, wszyscy państwo, którzy pracujecie na to, żeby ta placówka mogła dobrze funkcjonować – mówiła posłanka Urszula Augustyn.

Myślę o tym także w kontekście tego ostatniego zdania, które wygłosił pan profesor (Jerzy Ładny, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej – przyp. red.), że życzy nam dobrego finansowania z NFZ. Oczywiście, też tego życzę, ale życzę też tego, żebyśmy umieli wyciągać wnioski. Czasami popełnia się błędy. Pacjenta trzeba nie tylko edukować, ale trzeba mu zorganizować służbę zdrowia tak, żeby on z katarem nie przychodził na SOR, tylko żeby przychodził wtedy, kiedy naprawdę taka pomoc będzie mu potrzebna. Ale do tego ta służba zdrowia musi być naprawdę dobrze zorganizowana kontynuowała Urszula Augustyn.

Żadne rozporządzenia ministra zdrowia nic nie pomogą, jeśli ustawa jest źle zrobiona, jeśli jest złe prawo i jeśli nie kładzie się nacisku na to, żeby uszanować i godnie traktować pracę lekarza, pielęgniarki i każdego innego pracownika służby zdrowia – stwierdziła posłanka Urszula Augustyn, która za te słowa dostała brawa od pracowników szpitala.

Chcę państwu gorąco życzyć tego, żeby pod choinką znalazł się właśnie ten element szacunku i mądrego traktowania pracowników służby zdrowia, bo to jest naprawdę dzisiaj jeden z najpilniejszych do rozwiązania problemów w państwie. Cieszę się, że pan poseł (Stanisław Bukowiec – przyp. red.) i pani asystent (posłanki Józefy Szczurek-Żelazko – przyp. red.) są tutaj. To jest kwestia tego, żebyśmy szybko te informacje przekazywali. Bez szybkich i mądrych działań nic samorząd sam zrobić nie będzie mógł. Te mądre działania to są mądre ustawy, dobre rozporządzenia i pieniądze. Mądrze i dobrze wydawane, naprawdę ważne – dodała Urszula Augustyn.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023