R e k l a m a

Teatr Baczków i „Moralność Pani Dulskiej” w Oratorium. Gdzie BILETY?

-

Teatr Baczków zaprasza na spektakle, które będą odgrywane 15, 16, 17 lutego 2019 r. o godz. 18:00 w Oratotium św. Kingi w Bochni. Można jeszcze kupić bilety: www.baczkow.com lub telefonicznie pod nr tel.: 796 945 175.

„Teatr Baczków” to amatorska grupa teatralna, założona w styczniu 2018 r. przez grupę osób nieposiadającą żadnego doświadczenia w produkcji, choreografii, aktorstwie czy zakulisowej organizacji. Reżyserem oraz dyrektorem artystycznym, działającym dla Teatru Baczków jest Alan Bicker, korzystający ze wsparcia zagranicznych przyjaciół z branży filmowej, m. in. takich jak Tom Murray, który jest wziętym i znamienitym angielskim scenografem.

“Teatr Baczków” po raz pierwszy zadebiutował na deskach Oratorium końcem sierpnia 2018 r. Wówczas to, wystawiając spektakle według Alana Bickera pt. „Kamienie”, zebrał owacje na stojąco. Sam reżyser obiecał zaś, że Teatr Baczków zaskoczy jeszcze wszystkich i wcale nie zamierza próżnować.

„Moralność Pani Dulskiej” napisana w 1906 r., zostanie wystawiona w zupełnie innej odsłonie, opratej na kompromisie pomiędzy trzeźwym spojrzeniem osoby z zewnątrz (Alana Bicker’a), a nami- Polakami, którzy czują, że temat zamiatania brudów pod dywan jest wciąż aktualny i trafny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Pani Dulska jest snobistyczną i ekscentryczną przedstawicielką klasy średniej, wspinającą się po drabinie społecznej. Jest mieszanką Hiacynty Bucket z „Co ludzie powiedzą?”, Roya Clarke’a i Matki Courage Bertolta Brechta. Jest despotyczną, a zarazem śmieszną właścicielką wykwintnej kamienicy. Jest dumna, przebiegła i bardzo skupiona na tym jak postrzegają ją ludzie. Zawsze trzyma torebkę blisko ciała, a swoich lokatorów traktuje jak zasoby do wykorzystania.

Dla nieszczęśliwej kobiety z pierwszego piętra, która próbuje się otruć, połykając garść główek od zapałek, nie ma żadnej litości. Dla jej służącej, którą nakłania do romansowania z jej synem, aby utrzymać kontrolę nad jego miłosnymi ekscesami, nie ma żadnego współczucia. Córki, dzięki jej zręczności i manipulacji, zmagają się z problemami dorastania, odseparowane od realiów świata zewnętrznego. Jej mąż latami wyniszczony i zdominowany potrafi wypowiedzieć ledwie kilka słów. Pani Dulska kocha swego syna z niezdrowym uwielbieniem. Jej strach przed faktem, że ją w końcu opuści, skłania ją do spełniania każdej jego zachcianki. Czemu, więc, on czuje do niej tak wielką urazę…? Czemu czuje potrzebę zemszczenia się na niej…?

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia