R e k l a m a

Rzezawa: W sobotę Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Franciszka Gorczycy

-

W sobotę 16 lutego hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie, ul. Szkolna 11, będzie arena zmagań piłkarzy, którzy zagrają w VII Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Franciszka Gorczycy.

Organizatorem turnieju jest klub Błękitni Krzeczów.

Honorowy patronat nad turniejem sprawują: Starosta Bocheński i Wójt Gminy Rzezawa.

Turniej rozpoczyna się o godzinie 9:00, a planowane zakończenie ok godziny 15:00.

Organizatorzy zapraszają miłośników piłki halowej do uczestnictwa i kibicowania zawodnikom.

W zawodach wystąpi siedem zespołów, które rozegrają zawody w systemie „każdy z każdym”.


Franciszek Gorczyca (1940 – 2012) (Mieszkaniec Krzeczowa pod bocheńskiej wsi założyciel Klubu Błękitni Krzeczów, całkowicie oddany piłce nożnej. Od 1965 roku aż do ostatnich chwil swojego życia, pełnił w nim różne funkcje np. trenera.

Oddany działacz sportowy, w latach 1966 – 1993 działacz Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni, od roku 2004 do 2008 kierownik biura. Długoletni weryfikator Wydziału Gier Bocheńskiego Podokręgu. Organizator licznych turniejów i lig młodzieżowych. Człowiek nadzwyczaj skromny, pracowity z wielką charyzmą.

Od kilku lat jego klub LZS Błękitni Krzeczów wraz z jego kierownictwem organizuje coroczny turniej piłki halowej w Rzezawie ku jego czci. Jest to tylko skromny gest dla założyciela i działacza sportowego tego klubu i upamiętnienia 7 rocznicy Jego śmierci. Tak będzie dokąd będzie istniał klub Błękitni Krzeczów).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia