R e k l a m a

Dębno. Strzelali z broni pneumatycznej w szyby urzędu gminy i wiaty przystankowe

-

Policjanci ustalili i przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom, którzy są odpowiedzialni za zniszczenia dokonane w ostatnim czasie na terenie gminy Dębno (powiat brzeski). Mężczyźni bezmyślnie strzelali z broni pneumatycznej, powodując uszkodzenie znaku informacyjnego i szyb w budynku Urzędu Gminy w Dębnie oraz wiat przystankowych.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia szyb w budynku Urzędu Gminy w Dębnie oraz metalowego znaku informacyjnego. Straty wyceniono na kwotę około 1500 złotych.

Policjanci szybko ustalili, że za zniszczeniami stoi 21-letni mężczyzna, który chciał wypróbować zakupioną broń pneumatyczną i celując w budynek Urzędu Gminy w Dębnie, uszkodził szyby i znak informacyjny.

12 grudnia 21-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Dzień później, do policjantów trafiła kolejna informacja dotycząca uszkodzeń dwóch wiat w tej samej gminie. Tym razem straty wyceniono na 3 200 złotych. Funkcjonariusze w pobliżu jednej z wiat znaleźli śrut, tym samym przypuszczając, że zniszczenia zostały dokonane z tej samej broni pneumatycznej. Wkrótce ustalono też drugiego współsprawcę, 18-letniego mieszkańca gminy Dębno. Mężczyzna przyznał się do zniszczenia wiat. W piątek, 13 grudnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródłoKPP Brzesko

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc