R e k l a m a

Futsal. Ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-20. Grają dwie drużyny z Bochni

-

W piątek o godz. 13:00 w Tychach rozpocznie się finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 20. Awansowały do niego dwie drużyny z Bochni – BSF ABJ oraz wystawiający po raz pierwszy swoją futsalową reprezentację BKS, którego tytularnym sponsorem jest RMP.

Drużynę BSF ABJ poprowadzi trener Marcin Waniczek. W poprzednim sezonie klub w tej kategorii wiekowej zdobył brązowe medale występując w roli gospodarza turnieju. Apetyty są spore, ale wiadomo – łatwo nie będzie.

– Nie jest wygodnie występować w roli jednego z faworytów. To tylko sport i nie można lekceważyć rywali. Kilku ważnych zawodników dołączyło dopiero niedawno, więc będzie dla nas to spore wyzwanie, by szybko stworzyć zgrany zespół. Będzie to dla nas test, jak szybko potrafimy się przygotować. Cieszę się, że mogę jechać na mistrzostwa z fajną drużyną. Musimy mieć świadomość, że trzeba dać z siebie wszystko, jeśli chcemy, by ten turniej zakończył się sukcesem – ocenia w wywiadzie Marcin Waniczek. Cała rozmowa TUTAJ.

W grupie z BSF (A) walczą jeszcze zespoły GKS Berland Komprachcice, GKS Futsal Nowiny oraz Futbalo Białystok.

Zespół BKS RMP zagra w turnieju pod wodzą trenera Janusza Piątka. W tej grupie (B) są jeszcze: Dragon Bojano, Gwiazda Ruda Śląska oraz TAF Toruń.

Turniej potrwa do niedzieli. Do fazy pucharowej awansują po 2 zespoły z każdej z grup (A, B, C, D).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia